Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Letní koupaliště osvěžila výstava zábavných ilustrací Pavla Kantorka

vystava koupaliste 1 z 1 3„Český humor je otevřený a dá se říct neomezený. Češi mají vynikající smysl pro humor, milují černý humor, který na Západě není tak populární.“ To jsou slova známého humoristy Pavla Kantorka, jehož ilustrace představuje výstava umístěná nově v areálu letního koupaliště na Písečném ostrově. Jeho díla zde za finanční spoluúčasti města vystavuje spolek InGarden. Celkem 40 velkoformátových vtipů mohou návštěvníci koupaliště prohlížet do 15. září. Výstava je součástí kulturních aktivit v rámci tradičního Litoměřického kulturního léta.

„Vystavené vtipy mapují celou kreslířskou historii Pavla Kantorka. Od prvních kreseb tuší až po propracovanější barevné vtipy, které získávají výslednou podobu v grafickém programu Corel Draw, na jehož vývoji se pan Kantorek dlouhodobě podílí,“ prozradila kurátorka výstavy Barbora Horešovská.

Výstava je tematicky různorodá, návštěvníci si s humorem mohou připomenout některé historické okamžiky, nahlédnout pod pokličku nejrůznějších profesí a zasmát se složitosti lidských vztahů. Expozice je umístěna poblíž Letní knihovny Karla Hynka Máchy, kde si návštěvníci mohou po celé léto půjčit knihy a časopisy.

Profesor Pavel Kantorek je nejen uznávaným humoristou, ale také vědcem, který se zabývá studiem vesmíru a času. Sám propojení vědecké a humoristické kariéry považuje za přirozené: „Vědec musí mít smysl pro humor a naopak - humorista by měl znát logiku.“

 

Text: Anna Hrochová a Barbora Horešovská


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu