Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Lékař Milan Zbořil

Lékař Milan Zbořil působí v litoměřické nemocnici 64 let

Zástupci vedení Krajské zdravotní a vedení Nemocnice Litoměřice se setkali s lékařem Milanem Zbořilem. Vynikajícímu internistovi poděkovali za jeho práci ve prospěch pacientů litoměřické nemocnice v průběhu neuvěřitelných 64 let. Dosud stále činnému odborníkovi a mentorovi několika generací lékařů poděkovali Ondřej Štěrba, předseda představenstva KZ, Leoš Vysoudil, místopředseda představenstva KZ a Vladimír Kestřánek, ředitel Nemocnice Litoměřice. K nim se připojil starosta Litoměřic Radek Löwy.

„Je mi velikou ctí, že mohu panu doktorovi, který se stal v oblasti zdravotnictví na Litoměřicku legendou v tom nejlepším smyslu slova, jménem společnosti poděkovat za jeho práci. Jeho věrnost lékařské profesi a oboru je obdivuhodná, stejně jako kondice, se kterou práci v litoměřické nemocnici i dnes vykonává,“ uvedl Ondřej Štěrba. „Takto chceme poděkovat postupně všem zaměstnancům v našich nemocnicích, kteří v nich dlouhodobě pracují a starají se o pacienty a chod nemocnice. Chceme tuto tradici poděkování a oceňování nastavit do budoucna a jednou provždy,“ dodal předseda představenstva KZ.

„S panem doktorem Zbořilem jsem zažil hodně — od doby, kdy jsem jako mladý lékař začínal. Byl mým mentorem a učitelem v praxi. Stejně jako celá řada mých kolegů mu vděčím za mnohé. A tak mě moc těší, že mu takto mohu poděkovat,“ řekl Leoš Vysoudil.

„Jsem velice rád, že pana doktora Zbořila na interním oddělení stále máme a že tu pacienti a personál mohou stále využívat jeho nezměrných zkušeností podpořených velmi lidským přístupem. Pana doktora si vážím i za jeho postoje, kdy byl osobním lékařem pronásledovaného kardinála Štěpána Trochty. Pro mě jste hrdina,“ vyjádřil svůj obdiv Vladimír Kestřánek.

„Myslel jsem si, že jste mě pozvali, abyste mi řekli, že mám skončit,“ glosoval důvod schůzky na ředitelství litoměřické nemocnice s humorem sobě vlastním Milan Zbořil. „Nemocnice Litoměřice se připojila k velkému celku. Osobně jsem nebyl příliš velkým zastáncem její privatizace. Myslel jsem si, že nemocnice by měly být státní. Nestalo se tak. Ale krajské zařízení víceméně supluje nemocnici státní. To jsem rád, velice mě to potěšilo. Vedení akciové společnosti Krajská zdravotní je schopno vytvářet klinická pracoviště v největší nemocnici v Ústí nad Labem, která budou na úrovni pražských klinik a bude s nimi spolupracovat. A může určit poslání jednotlivých nemocnic,“ vyjádřil se již vážně lékař.

Milan Zbořil (nar. 1935) je dlouholetým zaměstnancem nemocnice v Litoměřicích, specialistou v oboru interna a kardiologem, který se stále aktivně podílí na chodu kardiologické ambulance. Byl osobním lékařem čtyř litoměřických biskupů.

Autor: Tisková zpráva Krajské zdravotní


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu