Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ladislav Chlupáč se stal senátorem za Litoměřicko a Slánsko

senatormp„Vítězství v senátních volbách pro mě neskutečně mnoho znamená. Vnímám ho jako ocenění šestnáctileté práce ve funkci starosty Litoměřic, kdy jsem spolupracoval s celou řadou obcí a starostů. Velice děkuji za podporu své manželce, lidem, kteří mi dali svůj hlas, a spolupracovníkům, jež mi po celou dobu pomáhali. Jsem připraven zastávat funkci senátora Litoměřicka, Roudnicka a Slánska se stejnou zodpovědností a nasazením, jako jsem dosud vykonával, přičemž věřím, že i nadále budu vykonávat, funkci starosty Litoměřic.“

Tato slova pronesl v sobotu odpoledne právě zvolený senátor Mgr. Ladislav Chlupáč (ODS, s podporou Starostů a nezávislých). Učinil tak v litoměřické kavárně Káva s párou, kde se sešli jeho podporovatelé a spolupracovníci, poté, co byly sečteny výsledky druhého kola senátních voleb. V nich porazil svého protikandidáta, litoměřického zastupitele MUDr. Ondřeje Štěrbu (ANO 2011). Ladislav Chlupáč získal ve druhém kole 56,4 %, což představovalo 10 930 platných hlasů. Ondřej Štěrba obdržel o 12 % hlasů méně.

Ladislav Chlupáč ve druhém kole jednoznačně kraloval ve všech městech senátního obvodu, s výjimkou Lovosic. V Litoměřicích porazil svého protikandidáta o téměř 20% (59,5%, 40,5%), ještě výraznějšího úspěchu dosáhl v Roudnici nad Labem (63 %, 37 %). Naopak v Lovosicích vyhrál Ondřej Štěrba výrazným rozdílem (40 %, 60 %). Zajímavá situace byla ve dvou městech Slánska – ve Slaném a Velvarech. Zde v prvním kole porazil Ladislava Chlupáče domácí kandidát, bývalý ministr školství Josef Dobeš (NK). Ve druhém kole to však voliči hodili starostovi Litoměřic. Obdobná situace panovala i v Úštěku, kde první kolo vyhrál pořadatel místních kulturních akcí Libor Uhlík. Ten však ve druhém kole veřejně podpořil právě Ladislava Chlupáče.

Celkově na třetím místě skončil litoměřický lékař Miroslav Jiránek (PRO Zdraví) se 12,9 %, čtvrtý byl podnikatel Libor Uhlík (11,72 %) a pátý komunista Josef Šenfeld. Pro mnohé překvapující kandidatura nepravomocně odsouzeného bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha neskončila úplným fiaskem, jak by se dalo očekávat. Bývalý sociální demokrat totiž získal v prvním kole 2 323 hlasů, čímž překonal Jana Vondrouše (NE-volim.cz) i Františka Novotného (SPD).

Volební účast má v senátním obvodu Litoměřicka a Slánska stále klesající tendenci. V roce 2006 dosáhla ve druhém kole 23 procent, o šest let později již jen 16,8 %. Nyní ještě poklesla o další tři desetiny procenta.

 

Fotogalerie Evy Břeňové přibližuje přípravy druhého kola senátních voleb a závěrečnou práci členů jedné z volebních komisí. 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu