Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Laboratoř nemocnice se zařadila ke špičce

oklmpNemocnice Litoměřice, a. s. získala nejnovější systém pro testování laboratorních vzorků v republice. Lékařům i pacientům přinese systém Atellica Solution od společnosti Siemens Healthineers rychlejší, kvalitnější a přesnější výsledky testů. Na oddělení klinických laboratoří (OKL) litoměřické nemocnice jde nejen o zatím nejkomplexnější instalaci tohoto systému v ČR, ale také o vůbec první instalaci, která zahrnuje i část pro klinickou chemii. Systém byl slavnostně uveden do provozu v úterý 25. září.

„Automatizovaný systém Atellica Solution umožní zvýšit kapacitu a rychlost testování pacientů a pracovníkům laboratoře ulehčuje od rutinních činností. Mohou tedy věnovat více své pozornosti odborné práci při klinickém hodnocení a interpretaci výsledků. Systém také zjednodušuje práci v laboratoři a zvyšuje její efektivitu,“ poukázal na jednu z hlavních předností primář OKL Vladislav Kaňák a připomněl, že urgentní vzorky je navíc možné zpracovat v rekordně krátké době. Vstupní modul totiž disponuje inteligentním systémem transportu vzorků, takže prioritní statimové vzorky vždy zpracuje přednostně, i v případě, kdy je obsluha do přístroje vloží až jako poslední. Unikátní a patentované řešení dopravy vzorků v Atellica Solution využívá magnetické lože a je desetkrát rychlejší než běžně dostupné systémy jiných výrobců.

Celý systém se snadno ovládá z jedné centrální obrazovky nebo pomocí tabletu. Díky plné automatizaci systém také sám přebírá odpovědnost za kalibraci jednotlivých testovacích metod a kontrolu kvality.

 Atellica Solution je ale možné připojit na systém vzdálené správy a jeho prostřednictvím monitorovat jeho chod, stahovat a vyhodnocovat vzdáleně diagnostická data a v případě potřeby se také připojit na obrazovku vzdáleně a konzultovat případné nejasnosti s obsluhou bez dalšího nutného vysvětlování.

„Systém Atellica Solutions je na poli laboratorních přístrojů novinkou a díky svým mimořádným vlastnostem a patentovaným technologiím nemá ve své flexibilitě, rychlosti a kvalitě zpracování vzorků konkurenci,“ zhodnotil Michal Čech, ředitel divize Laboratorní diagnostika společnosti Siemens Healthcare, s.r.o., a dodal: „Jsme rádi, že systém Atellica Solutions podobně pozitivně hodnotí i zákazníci a dnes můžeme oslavit první instalaci unikátního systému v kompletní konfiguraci v České republice.“

Radost neskrýval ani Radek Lončák, předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s. „Jakákoli novinka, která posouvá naši nemocnici vpřed, mě vždy velmi těší. A toto je přesně ten případ,“ zhodnotil a na adresu OKL vyjádřil přání, aby nový analyzátor dobře a spolehlivě sloužil.

Text: Naděžda Křečková, foto: Andrea Pěkná


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu