Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

nová lodní linka

Labe a Ohře mezi Litoměřicemi a Terezínem brázdí nová lodní linka   

Novinkou nadcházející letní sezóny v rámci Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) bude lodní linka T93, kterou se cestující svezou mezi Litoměřicemi a Terezínem. Na přibližně dvoukilometrovém úseku po řekách Labe a Ohře bude platný tarif DÚK a standardní jízdné bude stát dvacetikorunu.

Spoj poprvé vyplul dnes dopoledne z přístaviště na Lodním náměstí v Litoměřicích. První plavby do Terezína a zpět se účastnili mimo jiné náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu Jiří Řehák, starosta Litoměřic Radek Löwy, či starosta Terezína René Tomášek. V Terezíně se přístaviště nachází na levém břehu Ohře nedaleko pietního místa. To je od centra města i od Malé pevnosti vzdálené zhruba jeden kilometr.  

Náměstka hejtmana pro cestovní ruch Jiřího Řeháka těší, že nová linka atraktivním způsobem propojí dva oblíbené turistické cíle, kterými Litoměřice a nedaleký Terezín jsou. „Velmi se na její provoz těším. Linku využiji i při jiných příležitostech než jen při dnešním zahájení jejího provozu,“ poznamenal Jiří Řehák.

Místostarosta Litoměřic Jiří Adámek vnímá novou lodní linku jako vhodné doplnění všech turistických aktivit, které Litoměřice nabízejí. „Plánujeme i napojení přístaviště na městskou autobusovou dopravu. Linka, která v létě zajíždí na koupaliště, bude mít zastávku také na Lodním náměstí,“ doplnil Jiří Adámek.   

Běžný provoz linky byl pro veřejnost spuštěný od 13 hodin. Spoj bude možné využít až do 29. října denně kromě pondělků. Z Litoměřic do Terezína pojede vždy v 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16 a v 17 hodin. Nazpět z Terezína vždy v 9:35, 10:35, 11:35, 13:35, 14:35, 15:35, 16:35 a v 17:35 hodin.

Lodní linku obsluhuje malá loď s kapacitou maximálně pro 11 osob. Větší plavidlo není možné použít s ohledem na menší hloubku řeky Ohře. Přeprava jízdních kol nebude možná. Linku provozuje dopravce Autobusy Karlovy Vary, který má zkušenosti ze svého dlouhodobého působení na lodní lince v Lokti a na přehradě Skalka u Chebu a také disponuje lodí Skalka s ideálním ponorem pro danou plavební trasu. Stejná společnost v Litoměřicích zajištuje městskou veřejnou dopravu.

Ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary Zdeněk Suchan doplnil, že provoz lodní linky mezi Litoměřicemi a Terezínem je s Ústeckým krajem zatím nasmlouvaný na dva roky. „V příštím roce bude provoz zahájen už na začátku dubna. A předpokládám, že linka bude cestujícím sloužit i v dalších letech,“ doplnil Zdeněk Suchan.

Veškeré informace o lodních plavbách v rámci Dopravy Ústeckého kraje naleznete ZDE  


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu