Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kyrgyzstán TV vysílá z Litoměřic. Dokument pro Asii podpoří turismus

kyrgyzska televize nataci v litomericich maleStátní kyrgyzská televize právě natáčí dokument o České republice. Jedním z představovaných měst a turistických cílů je město Litoměřice. Hlavním důvodem, proč se Kyrgyzstán zajímá právě o Litoměřice, je litoměřický fotograf Petr Klingr. „Jezdím do Kyrgyzstánu fotit, v minulém roce jsem měl k tomuto cyklu výstavu v litoměřickém hradu a k mému potěšení se na ni přijel podívat i samotný kyrgyzský velvyslanec Ermek Ibraimov. I to je důvodem, proč kyrgyzská televize přijela natáčet dokument právě do Litoměřic,“ připomněl Petr Klingr.

Dokumentaristé z Kyrgyzstánu se zajímají o historii i současnost města. K té příležitosti natočili rozhovor s místostarostou Litoměřic Karlem Krejzou. Následně se rozjeli na prohlídku Kalichu, Richardu, navštíví také Památník Terezín. Zvláštní zájem pak shledávají v českém pivu. „Natáčecí štáb se těší do litoměřického minipivovaru Labuť, kde jim prozradí tajemství výroby piva. Pivo je v Kyrgyzstánu velmi oblíbené a to české platí za nejkvalitnější,“ přiblížil Petr Klingr.

Kyrgyzstán je země o rozloze 199 000 km² a celkovým počtem obyvatel 5,72 milionů. Země, která se rozprostírá mezi Čínou, Tádžikistánem, Uzbekistánem a Kazachstánem, navázala první bližší spolupráci s Českou republikou již ve dvacátých letech 19. století. Litoměřice jsou v Kyrgyzstánu jedním ze známějších českých měst.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu