Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kvalitu veřejné správy města Litoměřice ocenil i ministr

obhajobampLitoměřice mají velkou šanci stát se po Chrudimi teprve druhým městem v České republice, které bude zařazeno do nejvyšší Kategorie A Místní agendy 21, jež je výrazem vysoké kvality veřejné správy. Před rekordním počtem osmnácti hodnotitelů prezentovali včera v konferenčním sále hradu zástupci městského úřadu nejen silné stránky města, ale i jeho slabiny. Zároveň navrhovali způsoby, jejichž prostřednictvím lze dosáhnout zlepšení. 

„Jen města, která si jsou vědoma svých slabin, se mohou dále rozvíjet,“ konstatoval starosta Ladislav Chlupáč.

Následná hodnocení přítomného ministra životního prostředí Richarda Brabce i hodnotitelů Pracovní skupiny Rady vlády pro udržitelný rozvoj, zástupců ministerstev a dalších významných institucí byla více než příznivá.

„Město Litoměřice si toto ocenění zaslouží. Z měst, jak je vnímám při svých cestách po republice, je určitě nadstandardní v mnoha oblastech,“ prohlásil ministr. Učinil tak po zhlédnutí prezentací deseti oblastí udržitelného rozvoje, jako je například územní rozvoj, doprava, školství a kultura, sociální oblast, vzdělávání a výchova apod.

Všechny oblasti prošly několik měsíců trvajícím auditem. Následně osm z nich získalo od oponentního týmu hodnocení „splňuje bez podmínek“. Oblast globální odpovědnosti dokonce byla označena za excelentní. Pouze temata Místní ekonomika a podnikání a Životní prostředí získala o stupeň slabší hodnocení „splňuje s podmínkami“. Zde bylo doporučeno posílit komunikaci a spolupráci města s místními podnikateli a stimulovat je k zapojení do společných projektů. V oblasti životního prostředí pak například hodnotitelé postrádali akční plán snižování spotřeby vody do roku 2018 s cílem využít ve větší míře dešťové vody.

Prezentace aktivit Litoměřic z pohledu veřejné správy a udržitelného rozvoje byla v hradu úspěšná. Spokojenost s výsledkem vyjádřila i předsedkyně pracovní skupiny Místní agendy 21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj Marie Petrová. „O tom, zda budou Litoměřice zařazeny do nejvyšší Kategorie A Místní agendy 21, rozhodne komise v listopadu,“ informovala Marie Petrová.

 

Ministr životního prostředí Richard Brabec označil město Litoměřice za nadstandardní a vizionářské.

obhajobavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Temata, která prošla audity, prezentovali jednotliví vedoucí odborů městského úřadu (na snímku Venuše Brunclíková, vedoucí odboru územního rozvoje) a další pracovníci úřadu zodpovědní za projednávanou oblast.

obhajoba2vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Předsedkyně Pracovní skupiny Rady vlády pro udržitelný rozvoj Marie Petrová (vedle ministra životního prostředí). 

obhajoba3vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V závěru odpoledne zodpovídali vedoucí odborů městského úřadu dotazy hodnotitelů.

obhajoba4vp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu