Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kurz zdravého vaření byl součástí projektu „S jídlem si (ne)hrajem“

zdrave vareni mpVe středu 30. listopadu pořádalo Zdravé město Litoměřice v prostorech hotelové školy v Dlouhé ulici kurz zdravého vaření pro učitele základních a mateřských škol a zaměstnance školních stravovacích zařízení. Tato akce je součástí projektu „S jídlem si (ne)hrajem aneb Jsme to, co jíme“.

Tématem kurzu byly letos bezlepkové potraviny. Lektorka a propagátorka přirozené stravy Radka Hazuchová připravila přítomným několik receptů. Přítomní ochutnali zelený koktejl green smoothies, dýňovou a luštěninovou pomazánku. Jako hlavní chod si společně připravili jablečný salát s červenou řepou, čočkový salát s kysaným zelím, cizrnovou polévku, dýňový quiche, jáhlové plněné knedlíky se zelím bez cukru. Jáhlové kokosové kuličky a jáhlová roláda byly výborným a zdravým dezertem nakonec.

Celý projekt má pět částí a vrcholí soutěží škol ve vaření. Projekt je určen litoměřickým mateřským a základním školám. Na podzim probíhají přednášky o zdravé a přirozené stravě a cestě potravin ke spotřebiteli na školách a beseda s ochutnávkou pro rodiče a veřejnost s názvem „Školní svačinky v koši nekončí“. V mateřských školách se mohou zaměstnanci i rodiče poučit přednáškou na téma „Snídaní den začíná“.

Další částí projektu je právě kurz vaření, který je prioritně určen učitelům jako příprava a inspirace pro soutěž ve vaření, která se uskuteční v únoru. Tam budou soutěžící měřit síly v teoretické části složené z vědomostního testu, ale hlavně vlastní soutěže. Žáci prvního stupně budou připravovat pomazánku a žáci druhého stupně uvaří hlavní chod. Součástí soutěže je i prezentace pokrmů před komisí a příprava prostřeného stolu.

Naším cílem je propagace zdravé a přirozené stravy tak, aby se stala součástí běžného jídelníčku co nejširšího okruhu lidí. Proto jsme rádi, že se kurzu zúčastnili nejen učitelé, ale i zástupci centrální školní jídelny.

(Text a foto Rita Vlčková)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu