Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Krytý plavecký bazén je celé prázdniny uzavřen

bazenmpMimořádně celé letní prázdniny je letos uzavřen krytý plavecký bazén v Litoměřicích. Důvodem je realizace technických opatření, která povedou k výrazným úsporám vody, elektrické energie a tepla. Litoměřická radnice tak zahájila projekt EPC (poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem) spočívající v realizaci energeticky úsporných opatření v městských objektech.

Celkem se úpravy dotknou třinácti objektů, přičemž krytý plavecký bazén přichází na řadu jako jeden z prvních. „Kromě každoroční běžné údržby, do níž jsme letos zahrnuli i výměnu podhledů v koupelnách, části původních oken za tepelně izolované apod., dochází ke kompletní výměně vzduchotechniky, osvětlení bazénů a modernizaci filtrace. Nově bude systém vytápění centrálně řízený a regulovaný,“ charakterizoval úpravy vedoucí bazénu Ladislav Beneš. Plavecký bazén, který dle hrubých odhadů navštíví ročně 130 tisíc lidí, bude veřejnosti prvně přístupný 1. září.

Do projektu EPC je zahrnuto dalších 12 objektů, jako jsou základní a mateřské školy, dům kultury, dům s pečovatelskou službou, centrální školní jídelna apod. „Na daných budovách postupně budou rekonstruovány zdroje tepla, regulovány topné větve, nahrazena oběhová čerpadla, osazeny termostatické ventily, rekonstruována osvětlení, izolovány rozvody tepla a podobně. V budovách městského úřadu je v plánu komplexní renovace kotelen, na zimním stadionu a bazénu stavba nových trafostanic, které umožní odběr nemalého množství elektřiny ve výhodnějších tarifech vysokého napětí,“ vyjmenoval opatření zahrnutá do projektu EPC energetický manažer města Jaroslav Klusák.

Metoda EPC má dva základní přínosy. Tím prvním je fakt, že investiční náklady jsou hrazeny firmou, která projekt realizuje. Z rozpočtu města tak byla financována pouze část přípravné fáze podpořená dotací z Ministerstva průmyslu a obchodu. Druhým přínosem je skutečnost, že firma realizující energeticky úsporná opatření garantuje dosažení úspor energie v objektech města a nese za ně plnou odpovědnost, což je smluvně garantováno. „Město Litoměřice uzavřelo smlouvu na základě výběrového řízení na nadlimitní veřejnou zakázku s firmou AB Facility. Zaručená úspora má během smlouvy platné deset let, dosáhnout 54,4 milionu korun,“ upřesnil místostarosta Karel Krejza.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu