Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Krizový štáb: Distribuce ochranných prostředků se zlepšila

mestompMěstská autobusová doprava v Litoměřicích zůstává až do odvolání mimo provoz. „Jde o účinné opatření v boji proti šíření koronaviru. Hůře pohyblivým seniorům, kteří žijí osamoceni, nemají sousedy ochotné dojít do lékárny, na nákup apod., ale i handicapovaným lidem či matkám samoživitelkám v obdobné situaci město nadále pomáhá prostřednictvím zaměstnanců úřadu a dobrovolníků, kteří například roušky nejen šijí, a také je i rozváží. Všem za to patří velké poděkování,“ konstatoval dnes na krizovém štábu města starosta Ladislav Chlupáč. 

 

Město v tuto chvíli registruje zhruba pět desítek dobrovolníků a řadu nabídek od podnikatelů, kteří jsou připraveni zdarma pomoci, například s nadále probíhajícím rozvozem krizových potravinových balíčků seniorům apod. „Tyto nabídky nás velmi těší, je vidět, že v době krize umíme táhnout za jeden provaz. Rozvoz zatím zvládáme vlastními silami, ale není vyloučeno, že nabídky brzy využijeme,“ dodal starosta.

Neocenitelná pomoc dobrovolníků směřuje i do nemocnice. Její vedení aktuálně aktivuje pandemický plán. Zlepšuje se i zásobování ochrannými prostředky určenými lékařům a zdravotnickému personálu. Například dnes od státu dorazilo 1650 respirátorů. Nemocniční lékárna zůstává v provozu, ovšem vstup do zdravotnického zařízení je zakázán. „Přijímáni jsou pouze pacienti s akutními obtížemi, a to za přísných bezpečnostních opatření,“ informoval ředitel nemocnice Radek Lončák. Zastavena je plánovaná operativa, mimo provoz je ambulantní část. Balíčky pro hospitalizované pacienty je možno zanechat na recepci a následně jsou dopraveny adresátům na jednotlivá oddělení. Veškeré informace nemocnice centralizuje na svých webových stránkách v sekci koronavir https://www.nemocnice-lt.cz/pacient/koronavirus-aktualni-informace-o-provozu/

Zahájena byla také distribuce osobních ochranných prostředků určených praktickým lékařům, stomatologům, lékárníkům, a to prostřednictvím Správy a údržby silnice Ústeckého kraje. Výstaviště Zahrada Čech jako výdejní místo si tedy radnice ponechává prozatím v záloze, protože i státem koordinovaná distribuce roušek pro obyvatele má probíhat prostřednictvím České pošty.

Hlídání dětí zaměstnanců Integrovaného záchranného systému nadále město zabezpečuje v Masarykově základní škole.
Co se týče počtu nakažených, každý den aktualizuje město na svých webových stránkách tento údaj. K dnešnímu dni je v bývalém okrese Litoměřice potvrzeno 6 lidí s koronavirem. Vyléčeni v rámci Ústeckého kraje byli čtyři lidé, všichni z Děčínska.

„Litoměřický krizový štáb dále doporučuje starostům obcí ORP Litoměřice, aby se v rámci teritoria své obce řídili platnými usneseními vlády a nepřistupovali k represivním opatřením vůči obyvatelstvu v případě, že daná činnost je prozatím jen doporučená, není tedy zakázaná,“ uvedl tajemník štábu Miroslav Letafka.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu