Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Centrum porodní asistence

Krajská zdravotní v litoměřické nemocnici otevřela Centrum porodní asistence

Centrum porodní asistence otevřela Krajská zdravotní (KZ) na Gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Litoměřice. Slavnostního zahájení provozu 13. září v litoměřické porodnici se v doprovodu ředitele nemocnice Vladimíra Kestřánka za vedení společnosti zúčastnil místopředseda představenstva KZ Leoš Vysoudil, primářka oddělení Petra Hejtmánková a její zástupce a vedoucí lékař porodních sálů Petr Holba. Hosty, mezi nimiž nechyběly i bývalé porodní asistentky a další personál litoměřické porodnice, seznámili s projektem a provedli je nově připravenými prostory centra.

„Jsem rád, že Krajská zdravotní sleduje moderní trendy v oboru gynekologie a porodnictví a že nemocnice v Litoměřicích se stala vlajkovou lodí, první, kde se Centrum porodní asistence zřizuje. Jsem přesvědčen, že jeho otevřením to nekončí, protože v současné době se připravuje projektová dokumentace na komplexní rekonstrukci porodních sálů s předpokladem jejího dokončení v únoru příštího roku. Získáme-li další finanční prostředky, v závěru roku 2024 začne celková rekonstrukce oddělení navazující na modernizaci lůžkové části, která proběhla v roce 2010,“ uvedl Leoš Vysoudil, místopředseda představenstva KZ.

Centrum porodní asistence (CPA) tak rozšiřuje nabídku litoměřického gynekologicko-porodnického oddělení v péči o fyziologicky těhotné ženy. Projekt byl zahájen v polovině června za podpory a pomoci zkušených odborníků Gynekologicko-porodnické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Bulovka – přednosty kliniky Michala Zikána a vedoucího lékaře porodního sálu tamního CPA Jana Matěchy, kteří se slavnostního otevření litoměřického CPA rovněž zúčastnili.

„Chceme jednoznačně vrátit porodním asistentkám práci, která jim patří. K tomu bylo potřeba připravit celou řadu kroků, aby ji mohli vykonávat. Mimo jiné vytvoření rámce péče v ambulanci, bezpečné péče porodní asistentky o matku a dítě, jak vést rozhovor s těhotnou ženou, jak komunikovat v obtížných situacích či kde je hranice výhradní péče porodní asistentky a kde je již potřeba lékař. Přistoupili jsme k re-designu porodního sálu, kdy v rámci plánovaného malování porodního sálu došlo k jeho kompletnímu přetvoření, ke změně celkového vizuálu, instalaci pracovních linek a částečné obnově mobiliáře. Změnou v nejbližších týdnech projde i ambulantní trakt, kde vzniknou tři nové ambulance a centrální sesterna,“ řekl vedoucí lékař porodních sálů Petr Holba. Motem snažení týmu zdravotnických specialistů, jak zdůraznil, je na základě realizace řady projektů vydobýt zpět renomé špičkového pracoviště v regionu.

„Centrum porodní asistence má potenciál stát se jedním z nejvyhledávanějších v rámci porodnic okresu Litoměřice až k hranicím Prahy a zároveň propojit všechny výhody, které nám nabízí to, že jsme spojeni s Krajskou zdravotní,“ přiblížil ambice litoměřických porodníků Petr Holba.

Toto je tisková zpráva Krajské zdravotní
Úvodní foto: Primářka Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Litoměřice Petra Hejtmánková a vedoucí lékař porodních sálů Petra Holba při slavnostním otevření Centra porodní asistence.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu