Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

koupaliste

Koupaliště zažívá rozmarné léto

Venkovní koupaliště na Písečném ostrově v Litoměřicích nezažívá v letošním roce příznivou sezónu. Poté, co jeho otevření zbrzdila koronakrize, bylo počasí v mnohých červencových dnech chladnější. Stejný problém však trápí všechna tato zařízení.

„Pokud srovnáme stejné období loňské sezóny s tou letošní, vykazujeme pouze poloviční návštěvnost. K dnešnímu dni navštívilo koupaliště zhruba 15 000 návštěvníků,“ informoval vedoucí koupaliště Ladislav Beneš. Ke konci prvního prázdninového měsíce nakonec dorazily tropické teploty, při nichž se areál zaplnil. V úterý 28. července koupaliště dosáhlo pro letošek prozatím nejvyšší denní návštěvnosti, 1730 návštěvníků.

Oblíbenou atrakcí je zejména dětmi hojně využívaný tobogán, nejnavštěvovanější sportovní aktivitou již tradičně minigolf. Malí plavci si oblíbili klouzačku pro dva či vodní prvky v dětském bazénu a brouzdališti. Vedení i nadále zkvalitňuje služby pro návštěvníky. „Ke stánku s občerstvením jsme vybudovali nájezd pro kočárky. Pro maminky je to mnohem pohodlnější,“ dodal Ladislav Beneš. Areál nezaskočí ani případné sucho, díky pěti novým vrtům vyhloubených před rokem má dostatek závlahy pro travnaté plochy o velikosti 1,5 hektaru.

Koupaliště vítá návštěvníky všech věkových kategorií. Poslední prázdninový pátek se zde bude již počtvrté konat Den seniorů aneb senioři seniorům. Součástí akce budou soutěže, pobavení či klidové aktivity jako je jóga a tai chi. Akce se bude konat za každého počasí, vstupné pro seniory nad 60 let zdarma. Ukončení sezóny je pak plánované na polovinu září.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu