Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Koupaliště má za sebou skvělou sezónu, která dnes končí

koupalistevpLetošní vydařená sezóna litoměřického plaveckého areálu na Písečném ostrově dnes končí. Naposledy si zde mohou lidé zaplavat první zářijový den. Poté do areálu nastoupí stavební firma, která zahájí pro další rozvoj koupaliště významné stavební úpravy.

Ladislav Beneš, vedoucí plaveckého areálu provozovaného Městskými sportovními zařízeními Litoměřice, neskrývá spokojenost. Má za sebou z hlediska počtu návštěvníků jednu z nejúspěšnějších sezón. Zatímco loni na koupaliště zavítalo pouhých 26 tisíc lidí a ekonomiku provozu finančně zachránili filmaři, letos k poslednímu prázdninovému dni prošlo pokladnou 54 tisíc návštěvníků. „Více jich bylo naposledy v roce 2003, a to 75 tisíc,“ zapátral v historii vedoucí Beneš. Starší údaje k dispozici nemá, protože archiv odnesla povodeň v roce 2002.

Stavební úpravy, které jsou naplánovány, spočívají ve výstavbě nové úpravny a ohřevu vody pro dětskou část koupaliště, zahrnující brouzdaliště a třicetimetrový bazén. Dojde tak k oddělení filtrace od zbývající části areálu využívané především dospělými. Objem ohřívané vody se tak zmenší na zhruba 1/6. Což umožní ohřát pomocí fotovoltaických panelů instalovaných na střeše správní budovy vodu v brouzdališti a dětském bazénu až na 28 stupňů Celsia. „Díky teplé vodě tak budeme moci již v příštím roce prodloužit sezónu. Začít by mohla již 1. května a skončit 20. září,“ slibuje vedoucí Beneš. Dosud totiž voda cirkulovala po celém areálu a i přes její ohřev se podařilo dosáhnout zvýšení teploty jen o dva až tři stupně.

„První etapa zemních prací realizovaná letos na podzim si z rozpočtu města vyžádá 600 tisíc korun. Druhá etapa spočívající v instalaci technologií za dva miliony korun bude realizována na jaře,“ upřesnil starosta Ladislav Chlupáč.

Přestože město s ohledem na mimořádná a dlouhotrvající vedra zavedlo zvýhodněné vstupné pro rodiny s dětmi (jednotná cena 100 korun), zbyde letos v rozpočtu i na další investice do areálu. „U velkého bazénu chceme opravit sprchy a brodítka, dále zrenovovat ze sportovišť nejvíce využívaný minigolf postavený v roce 1972,“ charakterizoval plány vedoucí. Do budoucna by si pak přál vybudovat nové toalety v přízemí budovy starých šaten. Toalety totiž byly na rozdíl od všech ostatních služeb poskytovaných v litoměřickém plaveckém areálu jediné, které v hodnocení prováděném redaktory Mladé fronty Dnes nezískaly vzhledem k jejich technickému stavu výbornou.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu