Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Koupaliště hlásí skvělou návštěvnost

koupalistempSkvělou návštěvnost hlásí litoměřické koupaliště na Písečném ostrově. V průměru sem denně zavítá okolo dvou tisíc lidí. Pravděpodobně již dnes bude překonána čtyřicetitisícová hranice. Ke zdolání rekordu z roku 2003, kdy do areálu zavítalo 75 tisíc lidí, ale nejspíše nedojde.

Voda v dětském bazénu aktuálně dosahuje 29 stupňů Celsia, ve velkém je o jeden až dva stupně chladnější. Kvalita vody odpovídá hygienickým normám. Prochází každodenní kontrolou provozovatele koupaliště, jednou za dva týdny je využíváno služeb akreditované laboratoře nabízející detailnější rozbory. Vlastní kontrolu provádějí i hygienici.

Na koupališti je přítomno deset plavčíků, kteří dohlížejí na bezpečí návštěvníků. Zatím nejvážnějším úrazem bylo vykloubené rameno po skoku z pětimetrového můstku.

Jedinou vadou na kráse tak je trávník. Respektive 1,5 hektaru rozlehlá, horkem vysušená plocha, která trávníkem ještě nedávno bývala. Letošní extrémně suché počasí se na jeho kvalitě výrazně podepsalo, ostatně tak jako na všech travnatých plochách v republice. „Závlahový systém nám v roce 2002 odnesla povodeň. V posledních 15 letech nebyl ale vůbec potřeba,“ říká vedoucí koupaliště Ladislav Beneš. Letošek, který se vyznačuje výrazným poklesem hladiny spodní vody, však ukázal, že je lépe být na extrémně suché počasí být připraven. „Proto ho pro příští sezonu znovu vybudujeme,“ dodal vedoucí.

Lidé, kteří mají raději krytý plavecký bazén, pak nepochybně přivítají ukončení měsíční odstávky, potřebné pro pravidelnou údržbu technologií a plánované renovace. Otevřen bude již v sobotu 4. srpna. 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu