Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

náměstí v Litoměřicích

Koronavirus omezil svatby i v Litoměřicích, snoubenci vyčkávají

Epidemie koronaviru poznamenala také konání svateb v Litoměřicích. Snoubenci, kteří chtěli prostřednictvím Městského úřadu v Litoměřicích letos uzavřít sňatek, již v některých případech své termíny s ohledem na epidemiologickou situaci a vládní nařízení zrušili. Ve většině případů však termín svatby předběžně rezervují a vyčkávají na stávající situaci spojenou s COVID-19.

„Letos provedly páry prozatím 18 závazných rezervací na svatební obřady, které se budou konat od dubna do října, z toho 13 v Litoměřicích, 5 v okolních obcích, a 42 předběžných rezervací s tím, že se rozhodnou dle aktuální situace,“ informovala Jana Hříbalová, matrikářka městského úřadu. O konkrétní datum spojené s určitou symbolikou není v letošním roce zvýšený zájem.

Od začátku letošního roku do posledního březnového dne eviduje matriční úřad sedm uskutečněných svateb. Loni ve stejném období, tedy od ledna do března, proběhlo osm svateb, jednalo se však již o počátek první koronavirové vlny a s tím spojený nouzový stav. Dva roky nazpět, v roce 2019, bylo během prvních třech měsíců oddáno šestnáct párů.

Matrikářky městského úřadu zaznamenávají zájem také o netradiční místa ke svatbě. „Jedním z nich se stal zámek v Třebušíně nacházející se na návsi, který si snoubenci v poslední době velmi oblíbili, dále pak Farma Zababeč v Třebušíně, Žernosecké vinařství či vinice ve Velkých Žernosekách. Oddáváme i nadále na zámku v Ploskovicích, kde má pro tento rok předběžnou rezervaci zatím deset párů a jeden pár rezervaci závaznou. Zájem je i o další místa v přírodě,“ doplňuje Jana Hříbalová. V Litoměřicích se páry nejčastěji oddávají přímo na radnici či v parku Václava Havla. Již několik posledních let počet uzavřených manželství klesá.

V tuto chvíli platí řada omezení, která najdete na https://covid.gov.cz/situace/zivotni-udalosti/svatba.

Foto: Tomáš Kumstát


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu