Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Konference cestovního ruchu Stop and Stay byla jubilejní desátá

stopmpNěkolik desítek odborníků v oblasti cestovního ruchu se ve středu 19. září sjelo do Kulturního a konferenčního centra Litoměřice na 10. ročník konference Stop and Stay, kterou pořádala Destinační agentura České středohoří. Kromě lidí zabývajících se rozvojem cestovního ruchu v Ústeckém, Karlovarském a Středočeském kraji přijeli i zástupci z Německa. Akci zahájil starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, který vyjádřil radost nad tím, že Ústecký kraj již není žádnou popelkou, ale stává se turisticky atraktivním regionem.

Na programu bylo několik témat. Jedním z prvních byla současnost a budoucí rozvoj Labské stezky jako evropského produktu. „Úsek Litoměřice – Roudnice nad Labem má v infrastruktuře deficit. Mám však radost, že se podařilo získat finance na stavbu dalšího úseku cyklostezky, a to Třeboutice - Nučnice. Stavět začneme ještě letos,“ uvedl vedoucí odboru regionálního rozvoje Ústeckého kraje Pavel Hajšman. Zazněly i informace o cyklostezce Ohře a jejích širších vazbách v česko-bavorském příhraničí. Zástupce CzechTourismu Martin Šlajchrt zase hovořil o marketingových aktivitách pro zahraniční klientelu.

V odpoledním bloku informoval Luděk Jerman, ředitel Destinační agentury České středohoří, jejíž je město Litoměřice spoluzakladatelem, o návštěvnickém potenciálu, který v sobě skrývají sakrální památky a církevní objekty. „Okruh po litoměřických církevních památkách v letošní turistické sezóně zaznamenal o zhruba 20 procent vyšší návštěvnost než loni,“ informoval ředitel. Vzhledem k tomu, že v regionu se úspěšně rozvíjí vinařská turistika, bylo víno jako turistický produkt jedním z témat jak na české, tak i německé straně. „Návštěvnost akce „Otevřené vinné sklepy“, kdy lidi vozíme autobusem po oblíbených vinařstvích litoměřické podoblasti, neustále narůstá, a to i v případě nepříznivého počasí,“ konstatoval Michal Závada, který tato putování pořádá společně s DA České středohoří.

Hlavním posláním konference cestovního ruchu Stop and Stay tak byla výměna zkušeností. Poslední ročníky se konaly postupně v Žatci, Kadani, Lounech a Klášterci nad Ohří. Letošní jubilejní 10. ročník se vrátil do Litoměřic, kde byla tradice zahájena.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu