Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Logo knihovny

Knihovna Karla Hynka Máchy mění grafický vizuál

Se začátkem nového roku se Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích s novým logem připojí k jednotnému grafickému vizuálu města.

Autorkami grafické identity, jíž dominuje logo se stylizovanou knihou a vlnkou jako symbolem pro řeku Labe, jsou Eva Vopelková a Petra Kalousková z litoměřického Studia Svéráz. Ve svém návrhu pro knihovnu uplatnily svěží styl laděný do modré a zlaté barvy, který koresponduje s grafickým vizuálem Litoměřic a ostatních městských organizací. 

Knihovna návštěvníkům nabízí nejen základní servisní služby, jako jsou výpůjčky knih, ale i bohatý i kulturní program nabitý rozmanitými událostmi. Je to místo, kde by měl návštěvník získat informace, najít odpočinek a inspiraci. Grafický vizuál tedy odráží všechny tyto faktory. 

Obsahem nového vizuálu pro knihovnu jsou značka, barevnost, písmo, možnosti aplikace vizuálního stylu, externí tiskoviny a e-mailové podpisy.

„Základním motivem jsou abstraktní tvary knihy. Tak jako každá kniha má svůj příběh, i tento modifikovatelný objekt pracuje pokaždé s jiným obsahem. Můžeme na něj reagovat ilustrací, vkládat do něj či za něj fotografii nebo použít více pohledů dohromady, a vytvořit tak "hejno letících knih,“ uvádí v grafickém manuálu Studio Svéráz.

Nový vizuál se propíše již v lednu do tištěných materiálů, jako jsou skládací programy a plakáty, ale také do elektronické propagace v podobě bannerů na obrazovkách, emailových podpisů, sociálních sítí a webových stránek.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu