NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Knihovna Karla Hynka Máchy byla slavnostně otevřena

Starosta Ladislav Chlupáč přestřihává pásku. V pozadí je ředitel knihovny Karel Tománek.Čas strávený v litoměřické Knihovně Karla Hynka Máchy bude ještě příjemnější. Instalace systému řízeného větrání (vzduchotechniky), která byla realizována v průběhu letních měsíců, zajistí přívod čerstvého vzduchu a přinese zlepšení teplotního komfortu v budově. Knihovna po renovaci nabízí opět své služby čtenářům již od 6. října. Slavnostní otevření se konalo dnes za přítomnosti ředitele knihovny Karla Tománka a starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče.

Změnu ocení nejen čtenáři, ale i knihovnice, které doposud trávily parné letní dny v téměř nedýchatelném prostředí. Rekuperační výměník, jenž je součástí vzduchotechniky, zachytí část tepla nebo chladu z odváděného vzduchu a tím uspoří energii. Úspora je tak vysoká, že bude možné budovu v létě chladit, aniž by se tím zvýšila výsledná energetická náročnost budovy. Výhodou instalovaného systému je rozdělení do samostatných celků umožňující snadnější regulaci pomocí čidel CO2 podle aktuálních potřeb v jednotlivých částech budovy.

„Mám vždy radost, když se otvírá něco, co vylepšuje zázemí i prostředí v našich příspěvkových organizacích,“ konstatoval starosta Ladislav Chlupáč, který neopomněl poděkovat zaměstnancům knihovny také za organizaci pestrého programu akcí.

Celkové náklady na realizaci dosahují cca 5 milionů korun. Projekt byl financován z Operačního programu Životního prostředí 2014-2020 Ministerstva životního prostředí a z finančních prostředků města.

Tisková zpráva byla zpracována s využitím TZ knihovnice Kateřiny Minkové.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu