Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Knihovna chystá obnovení provozu, knihy seniorům roznášejí skauti

skautimpPo dlouhých týdnech, kdy Knihovna K. H. Máchy v Litoměřicích nemohla sloužit svým čtenářům, bude od pondělí 4. května pozvolna obnovovat provoz. Tomuto termínu předcházel v minulých dnech rozvoz rezervovaných knih a roznos knih seniorům prostřednictvím dobrovolníků pocházejících z řad litoměřických skautů.

V nabídce i nadále zůstane distribuce knih pro seniory starší 65 let, kteří si mohou objednat knihy telefonem mezi 8. a 10. hodinou na čísle 416 732 453.

Knihovna bude otevřena při zajištění všech mimořádných opatření a bezpečnostních nařízení v regulovaném provozu. Až do odvolání poskytne čtenářům pouze výpůjční služby, a to o pracovních dnech v době od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin. Zatím nebude otevřena studovna, veřejný internet či toalety. Seniorům bude pro půjčování a vracení knih vyhrazena doba mezi 8. a 10. hodinou. Nadále platí, že všechny výpůjčky jsou prodloužené až do 31. května.

„Velmi nás těší, že můžeme čtenářům znovu dopřát jejich knihu. Zároveň bych chtěl poděkovat skautům, díky nimž můžeme vyjít vstříc i těm čtenářům, kteří ze zdravotních důvodů nemohou navštěvovat knihovnu osobně,“ uvedl ředitel knihovny Karel František Tománek. Skauti z litoměřického střediska Radobýl se totiž rozhodli, že v rámci dobrovolnictví roznesou knihy seniorům, kteří o to požádají. „Naši skauti navštívili během posledních dvou pondělků na smluvené adrese v Litoměřicích 30 čtenářů a předali jim tašky s objednanými knihami. Nejblíže to měli přímo na Mírové náměstí, jiní museli dojít až do ulic Meruňková či Na Výsluní v Pokraticích. Každý dostal plánek města, aby se na cestě lépe orientoval,“ uvedl vedoucí starších skautů Aleš Podivín.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu