Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

filmový festival Litoměřice

Kinoklub Ostrov plánuje na konci května zahájení sezóny letního kina

Kinoklub Ostrov jako provozovatel letního kina v Litoměřicích, které má od města v současné době v bezplatné výpůjčce, se připravuje na zahájení letošní sezóny. Pokud podmínky dovolí, stát by se tak mělo 29. května. Zároveň s tím chystá řadu kulturních akcí hlavně venkovního charakteru, které finančně podpořilo i město Litoměřice, jež jako vlastník areálu hodlá pokračovat v postupné revitalizaci letního kina.

Filmový festival, pořádání kulturních akcí, filmové večery v letním kině, klub pro nadšence kinematografie. To je hlavní náplní Kinoklubu Ostrov v Litoměřicích, který zde pořádá zejména filmové akce již více než dvě desítky let. I v letošním roce město podpořilo jeho činnost, a to částkou ve výši 80 tisíc korun určenou na celoroční provoz, dalších 45 tisíc je vázáno na organizaci jednorázových akcí. Celkem 50 tisíc korun pak představuje grant určený na tradiční Filmový festival. Výše podpory byla schválena kulturní komisí, radou města a následně i zastupitelstvem.

V pořadí 21. Filmový festival Litoměřice je plánovaný v termínu od 27. do 28. srpna v prostorech kina Máj, letního kina na Střeleckém ostrově, divadélku Minimax a dalších místech v Litoměřicích. Hlavním tématem letošního festivalu je pohled na mnohdy opomíjené složky filmu, žánry či postupy shrnuty pod názvem „Barvy, sny a fantazie“.

Kinoklub Ostrov si klade za cíl navázat na předchozí ročníky festivalu kvalitní filmovou produkcí, pozváním zajímavých hostů či netradičním doprovodným programem. „Uvedeme filmy černobílé, i ty, které barevnou složku akcentují, pracují s její symbolikou, s barevnými kontrasty, sny v různých podobách (touhy, motivace, ale i noční můry, halucinace). Chybět nebude také svět fantazie ve filmu, ať už se jedná o žánr fantasy jako takový či představivost, iluzi či imaginaci a jejich odlišné pojetí. Je potřeba nabízet filmovou kulturu stále širšímu okruhu diváků či návštěvníků,“ informuje Hana Galiová, předsedkyně Kinoklubu Ostrov.

V areálu letního kina, který je majetkem města, byla v loňském roce natřena celá konstrukce zastřešení. Před sezónou jsou v plánu drobné úpravy prostoru, jako je natírání laviček atp. Litoměřická firma Precisarchitecture v současné době finalizuje projekt na revitalizaci zázemí pro účinkující a jeviště. „Dalším krokem bude hledání vhodného dotačního titulu pro jeho financování. Areál letního kina chceme postupnými kroky přizpůsobit tak, aby poskytoval kvalitní zázemí návštěvníkům,“ informuje Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích.

Foto: 20. Filmový festival 2020


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu