Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kinokavárna získala certifikát „Fairtrade“

kinokavarnampFairtradová káva, čaj, lízátka a další dobroty. Na těch si můžou pochutnat hosté kavárny kina Máj. Ta je od včerejšího dne již 19. certifikovanou Fairtrade provozovnou v Litoměřicích.

 

„Velice nás těší, že jsme se připojili do rodiny fairtradových provozoven,“ sdělila Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice. Certifikát si od starosty Ladislava Chlupáče převzal vedoucí kavárny Petr Bursa. Město Litoměřice udělením certifikace Fairtrade vyjadřuje poděkování za aktivní podporu spravedlivého obchodu.

„Jsme nakloněni tomu, aby bylo ve městě co nejvíce certifikovaných provozoven,“ uvedla Bohdana Dojčinovičová, koordinátorka Fairtradového města Litoměřice. Mezi Fairtradové provozovny patří například obchod se zdravou výživou Vitálka, Čajovna Hóra, restaurace U Zlatého bažanta a další. „V loňském roce byl udělen titul i bufetu, který je v provozu na Dómském pahorku v domově pro seniory,“ dodala Bohdana Dojčinovičová. Produkty označené známkou Fairtrade lze zakoupit i v některých drogeriích či supermarketech.

Fair trade (v překladu spravedlivý obchod) usiluje o pomoc producentům, farmářům a lidem zemí třetího světa. Dává jim možnost uživit se vlastní prací. Za své plodiny, které pěstují s ohledem na životní prostředí dostávají spravedlivě zaplaceno.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu