Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kino už promítá, divadlo je prozatím veřejnosti zavřené

kinompLitoměřické kino Máj začalo promítat. Prozatím jen jednou denně a bez možnosti občerstvení. Kavárna je do 25. května uzavřena. Zájem diváků je prozatím minimální a vedení věří, že s uvolňováním protiepidemiologických opatření začne stoupat. Městská kulturní zařízení se připravují na návrat k plnému provozu a jako novinku chystají únikovou hru, kterou v době uzavření kulturního a konferenčního centra připravovali.


Jako první bylo otevřeno kino. „Postupujeme v souladu s vládními nařízeními. Rozmístění návštěvníků je zde upraveno tak, aby vše vyhovovalo bezpečnostním parametrům. Mezi dvojicí například zůstává jedno místo neobsazeno. Celková kapacita kina tak klesla na 98 z celkových zhruba tří set míst,“ informovala ředitelka MKZ Věra Kmoníčková.

Tento týden se vedení kina rozhodlo promítat jednou denně, od příštího týdne se pravděpodobně četnost promítání zvýší. Pokladna je nyní zcela uzavřena, návštěvníci si musí vstupenku pořídit online.

Otevření Divadla Karla Hynka Máchy se za současné situace ekonomicky nevyplatí. Provoz je nákladný a představení nelze uzpůsobit tak, aby vyhovovala bezpečnostním opatřením. Proto jsou představení přesunuta na podzim tohoto roku. Aktivita divadla se však úplně nezastaví. O prázdniny se zde uskuteční příměstský divadelní tábor, kde si mohou děti osvojit herecké dovednosti a vyzkoušet práci v divadle. Plánován je prozatím ve dvou termínech. Zájemci se mohou hlásit přes webové stránky divadla (https://www.mkz-ltm.cz/divadlo/primestsky-divadelni-tabor/), kde následně vyplní online přihlášku,“ upřesnila informaci vedoucí divadla Tereza Rozmarová.

Kulturní a kongresové centrum (KKC) nyní nemá možnost pořádat akce pro větší počet lidí. První vlaštovkou pravděpodobně budou degustace vín v hradu, přičemž první z nich se plánuje již na červen. Volný čas související s uzavřením KKC využili zaměstnanci MKZ k vytvoření nové únikové hry, poskytující zábavu nejen pro milovníky adrenalinu a napětí. Účastníci zažijí napětí v podobě hledání indicií a luštění hádanek či orientace v prostoru KKC. Se svým maximálně šestičlenným týmem budou muset opustit únikovou místnost ve stanoveném čase. „Uděláme vše pro to, abychom únikovou hru představili prvním zájemcům již v červnu,“ dodala ředitelka Kmoníčková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu