Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kde je vám v Litoměřicích dobře a kde ne? Emoce občanů prozrazuje pocitová mapa

phoca thumb l ks aktivity deti 2015 09Kde tráví lidé v Litoměřicích volný čas nejraději? V parku Václava Havla a na Střeleckém ostrově. Kde se občanům Litoměřic nelíbí? V okolí bývalého pivovaru. To i další zajímavé informace prozrazuje pocitová mapa. Sestavili ji respondenti podle vlastních dojmů. Odpovídali na otázky, kde se jim líbí, kde nelíbí, kde tráví volný čas, kde se cítí bezpečně, kde naopak nebezpečně a která místa jsou podle nich v Litoměřicích zapomenutá.

„Pocitovou mapu jsme ve městě Litoměřice poprvé vystavili v rámci akce Kulatý stůl, a to již v lednu 2016. Sběr dat následně probíhal v půlročním intervalu, a to například v městské nemocnici, v  Knihovně K.H. Máchy nebo při akcích Desatero problémů Litoměřic, diskusní fórum zastupitelstva mládeže a také při akci Místa přátelská seniorům,“ připomněla Jana Eflerová, referentka samosprávy odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Občané mohli do pocitové mapy zapisovat také on-line od září do konce října 2016 na webu města.

Celkově mapu města hodnotilo 2990 respondentů. Mezi nejoblíbenější místa k trávení volného času patří v Litoměřicích park Václava Havla, Střelecký ostrov a restaurace Johannahof. Mezi místa označená „tady se mi líbí“ patří opět restaurace Johannahof, Mostná hora a Mírové náměstí.

Špendlík s označením „zde se mi nelíbí“ zapíchlo jednoznačně největší množství respondentů do místa bývalého pivovaru a dále na (staré) dolní nádraží. Jako zapomenuté místo občané vnímají výstaviště Zahrada Čech a vilu „Fafák“.

Bezpečně se občané cítí na Mírovém náměstí, nebezpečně v okolí Labe, na dolním nádraží a v okolí Severky. Jako výsledek této analýzy byly v místech posíleny hlídky městské policie a Policie ČR, proběhla také instalace kamery.

Vyhodnocení průzkumu provedla Univerzita Palackého v Olomouci, Katedra rozvojových studií.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu