Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

nemocniceMP

Kapacita intenzivních lůžek v nemocnici se blíží ke svému maximu

Litoměřická nemocnice není žádnou výjimkou ve srovnání s ostatními lůžkovými zdravotnickými zařízeními. I ona se v současné době blíží stavu maximální obsazenosti lůžek intenzivní péče. A leží na nich stále mladší pacienti s vážným průběhem onemocnění Covid-19.


“V tuto chvíli jsou lůžka intenzivní péče zaplněna zhruba na 95 procent,“ informoval včera předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s., Radek Lončák. Díky dobré spolupráci nemocnic v rámci Ústeckého kraje a velkému nasazení zdravotního personálu se ale podle jeho slov nadále daří poskytovat péči všem, kdo ji potřebují.

„Je tomu tak i přesto, že se potýkáme s nedostatkem kvalifikovaného zdravotnického personálu. V tuto chvíli nám chybí zhruba pět desítek pracovníků. Na rozdíl od loňského jara zůstaly v provozu i ambulance, ačkoliv jejich personál z části využíváme i pro práci v boji s covidem,“ uvedl Radek Lončák.

Všichni zdravotničtí pracovníci nemocnice, kteří jsou v přímém kontaktu s covidovými pacienty a u kterých se nevyskytla jakákoliv kontraindikace, včetně odmítnutí, již byli očkováni minimálně první dávkou vakcíny. Postupně přicházejí na řadu další. Litoměřická nemocnice však neočkuje pouze své zaměstnance. V provozu je jak testovací středisko na Covid-19 (PCR a antigenní testy), tak i očkovací centrum, kde se tento týden začali v hojné míře testovat i lidé pracující ve školství. Reigstrační formulář najdete na https://www.nemocnice-lt.cz/pacient/ockovani-proti-covid-19/

Všichni dělají maximum. Každému patří velké poděkování. Veřejnost v této souvislosti prosím, aby každý z nás dodržoval stanovená opatření. V tuto chvíli není čas na sáhodlouhé rozbory a diskuse. Česká republika má velké problémy. Nemocnice se dostávají nebo již jsou na hranicích svých kapacit a na lůžkách intenzivní péče leží stále mladší lidé. Je třeba se chovat ohleduplně, vzájemně se podporovat a pomáhat si. Jen tak vše překonáme. Jde o naše zdraví a životy,“ vyzývá veřejnost Ladislav Chlupáč.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu