Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kantoři ZUŠ se blýskli. Hudbou, tancem i vtipem

koncert ucitelu 3Že kantoři litoměřické ZUŠ umí nejen dobře učit, ale i skvěle hrát, o tomve středu přesvědčili početné publikum v Divadle K.H. Máchy.  Ani jedno z 12 čísel „Koncertu učitelů“ diváky rozhodně  nenudilo.  Překvapilo a roztleskalo je už entrée, ve kterém osmička pedagogů několika oborů předvedla působivý scénický tanec na hudbu z filmu Melodie mého srdce, a to ve vlastní choreografii. 

 

Litoměřickým divadlem zněly skladby klasiků v podání klarinetistů Romana Hájka a Jany Antolčíkové, své umění na dechové nástroje předvedli Hana Přeučilová, Zdeněk Jelen a Jan Neužil, za klavírem se vystřídali Roman Pallas, Jiří Knotte a Matěj Olejár, zpívala Jana Červinková. O taneční kreace se postarali Valeryia Žáčková a Natálie Matysková, o literární přednes  Fulghumových Kaluží  Lenka Pařízková.  Publikum pobavili manželé Pallasovi  vtipnou ‚klavírní‘  skečí na téma Lisztovy Uherské rapsodie.  Vydařený večer zakončily muzikálové melodie v podání Aleše Pařízka.  

    „Koncert učitelů je tradiční akcí, chceme ukázat veřejnosti, že to co učíme, také sami ovládáme. Hrál, kdo chtěl, nikoho jsem nenutila, kantoři si sami vybrali, co předvedou,“ říká ředitelka ZUŠ Dominika Valešková.

   „Škola, která povznáší…“ – takové  motto si teď na své webové stránky umístila litoměřická umělecká škola.  Tuto středu jej zcela naplnila.  Zanedlouho chce o tom opět přesvědčit, a to na Vánočním symfonickém koncertu s Rybovou Českou mší vánoční, který připravuje na 12.prosince v Kulturním a konferenčním centru v Litoměřicích.

                                                           Text a foto Miroslav Zimmer


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu