Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kampaň seniory zaujala

senmpKampaň „Místa v Litoměřicích přátelská seniorům" zaujala. Už devadesát aktivních důchodců si vyzvedlo startovací kartičky a účastní se akcí, které pro ně Zdravé město Litoměřice ve spolupráci s partnery připravilo. Například na dnešní návštěvu sídla městské policie spojenou s besedou dorazilo šest desítek lidí.

Strážníci Dominik Hanko a Pavel Frk ukázali, jakým způsobem funguje městský kamerový systém, a předvedli pomůcky, které při své práci městská policie používá. Na místě zodpověděli dotazy, jež z úst seniorů zazněly. Obdobně vysoký zájem byl i v pondělí o přednášku v nemocnici, kde chirurg Jaroslav Halamka hovořil o chronické žilní nedostatečnosti.

Akce určené seniorům v rámci 3. ročníku kampaně probíhají od 27. dubna do 2. června. Jednou z nejbližších je 7. května turnaj ve stolních kuželkách a stolní čáře v Domově U Trati nebo 11. května výtvarný workshop v Domě dětí a mládeže Rozmarýn.

Informační brožurky se soutěžními kartami jsou nadále k vyzvednutí v infocentru v podloubí radnice. Zapojit se mohou všichni občané starší 60 let. Ti, kdo absolvují alespoň osm z celkem šestnácti nabízených aktivit, získají od města odměnu. Slavnostní vyhlášení proběhne 17. června v domě kultury při každoročním setkání seniorů.

Akce Zdravého města Litoměřice je součástí kampaně 30 dní pro neziskový sektor a je podpořena z projektu READY21 z Programu švýcarsko – české spolupráce MŽP ČR.

 

Největší zájem byl mezi seniory o seznámení se s městským kamerovým systémem.

senvp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu