Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kavárna káva s párou

Kampaň Místa přátelská seniorům začala prohlídkou stylové železniční kavárny

Vycházkou od městského infocentra na prohlídku kavárny Káva s párou odstartoval v úterý 9. ročník kampaně Místa přátelská seniorům. V rámci akce s názvem Jízdenky prosím! mohli účastníci z řad litoměřických seniorů v doprovodu pracovnic infocentra zavítat do prostor bývalého nádraží a prohlédnout si například malé železniční muzeum a byt pana přednosty.

Na úvod výkladu o historii bývalé stanice dostali jako malou pozornost retro vlakovou jízdenky s aktuálním datem. 

„Vyrábějí se už jen v Jindřichově Hradci. Tam je jediná společnost, která tyto klasické jízdenky v současné době tiskne,“ vysvětlila spolumajitelka kavárny Jana Plíhalová, která se ujala průvodcovského výkladu oblečená v dobové železničářské uniformě.

Mezi zhruba dvacítku účastníků při první úterní prohlídce patřil také Karel Vinš z Litoměřic. „Je to tady hezké. Pokud budu mít čas, chystám se i na další aktivity. Poslední dobou je tato akce stále lepší a lepší,“ zhodnotil.

Kampaň pořádaná odborem sociálních věcí a zdravotnictví a jeho partnery bude v Litoměřicích pokračovat dalšími patnácti činnostmi až do 31. října. Tou nejbližší bude v pátek 26. srpna Den seniorů na letním koupališti, který se ponese v duchu sportovních soutěží i klidových aktivit.

Následovat budou mimo jiné oblíbené plavby výletní lodí po Labi, divadelní představení, turnaj v pétanque nebo různě tematicky zaměřené přednášky.  

„Nabídka aktivit pro litoměřické občany starší 60 let je skutečně pestrá. Naším hlavním cílem je seniory vzájemně propojit, aby spolu mohli navázat nová přátelství a zároveň se seznámili s činností organizací, které ve městě poskytují sociální služby, vzdělávání a volnočasové vyžití,“ uvedla Renáta Jurková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích.

Vzhledem k hojné účasti na jednotlivých aktivitách v minulých letech budou účastníci při některých z nich rozděleni do skupin. Plavby lodí a prohlídka stanice profesionálních hasičů se uskuteční dokonce ve dvou termínech, přičemž každý účastník si vybere jen jeden z možných termínů. Lístky na plavby lodí si senioři mohou vyzvednout v pátek 12. srpna od 9 hodin v infocentru na Mírovém náměstí.

Na stejném místě si dosud nepřihlášení zájemci mohou vyzvednout i brožuru s podrobným programem a termíny všech akcí. Získají tam také soutěžní kartu, do které mohou sbírat razítka z jednotlivých činností. Závěrečné vyhodnocení kampaně se slavnostním oceněním proběhne na každoročním vánočním setkání v Kulturním konferenčním centru 7. prosince.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu