Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ilustrační foto Litoměřice

Kampaň Místa přátelská seniorům nabídne řadu různých aktivit  

Plavba lodí, soutěžní den na koupališti nebo divadelní představení. To jsou jen některé z aktivit, které nabídne letošní, už devátý ročník kampaně Místa přátelská seniorům.

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích pro občany starší 60 let naplánoval celkem 16 různých činností, které připravil nejen společně s poskytovateli sociálních služeb, ale také s Hasičským záchranným sborem, Sokolem Litoměřice či s Klubem českých turistů.    

Jak přiblížila Kateřina Benešová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví, mohou se senioři těšit například na minicvičení, cestovatelskou přednášku o Tanzanii nebo na večerní předčítání knih se Spolkem LiPen.

„Kampaň bude zahájená v úterý 9. srpna ve 13 hodin v městském informačním centru akcí s názvem Jízdenky prosím! Pracovnice infocentra budou v hodinových intervalech doprovázet skupinky seniorů do kavárny Káva s párou, kde bude zajištěna prohlídka dobově zrekonstruovaných prostor bývalého nádraží s výkladem a možností následného občerstvení v kavárně,“ popsala Kateřina Benešová.  

Další aktivity budou postupně následovat až do 31. října. Patřit mezi ně bude například Den seniorů na letním koupališti, který nabídne sportovní soutěže i klidové aktivity. Konat se bude v pátek 26. srpna od 10 hodin. Oblíbené plavby výletní lodí po Labi jsou naplánované na 31. srpna a na 7. září.

Brožuru s podrobným přehledem nabízených aktivit a soutěžní hrací kartu si zájemci budou moci vyzvednout v infocentru od začátku srpna.

Závěrečné vyhodnocení kampaně s oceněním proběhne na každoročním vánočním setkání v Kulturním konferenčním centru, které se letos uskuteční 7. prosince.

Cílem kampaně je představit seniorům zařízení, která slouží obyvatelům města, zapojit je do aktivit a poskytnout prostor pro setkávání a budování vzájemných kontaktů.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu