Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kamiony v centru trápí obyvatele Litoměřic

dmpZhruba dvě stovky obyvatel přišly včera do domu kultury diskutovat o problémech Litoměřic s vedením města, radními, zastupiteli, řediteli příspěvkových organizací a vedoucími odborů městského úřadu. Jak vyplynulo z debaty, Litoměřičany nejvíce trápí nákladní auta projíždějící centrem. Označili je za TOP problém města. Po otevření Tyršova mostu žádají řešení. Za druhý nejvážnější problém lidé označili dle jejich názoru neutěšený stav tržnice. Dále si přejí vybudovat workoutové hřiště, tedy venkovní posilovnu, obnovovat stávající a stavět nová dětská hřiště v odpovídající kvalitě, vybudovat sportovní ovál u Havlíčkovy základní školy, převést Domov U Trati na město, instalovat cvičící stroje pro starší generaci v centru nebo zajistit kvalitní péči psychoterapie a psychiatrie. Do první desítky se vešla i renovace skateparku. Shodný počet hlasů pak dostaly založení výchovně vzdělávací farmy v areálu Zahrady Čech, obnova zrušeného parkoviště u nákupního centra Severka a častější odvoz tříděného odpadu, zejména plastů.

Definované problémy ověří internetová anketa, která má být v následujících dnech spuštěna na webových stránkách Zdravého města Litoměřice. Poté budou předány radnici k řešení.

Starosta Ladislav Chlupáč i tentokráte zdůraznil, že vedení města se problémy vzešlými z diskusních fór odpovědně zabývá. Ne všechny je ale možno vyřešit hned. Jako příklad lze uvést podporu bydlení pro nízkopříjmové skupiny obyvatel, tedy problém, který se loni umístil mezi prvními třemi. „Již máme zpracovaný projekt na stavbu 40 startovacích bytů v kasárnách Dukelských hrdinů. V tuto chvíli čekáme na vypsání vhodného dotačního titulu, protože nelze takto finančně náročnou akci realizovat jen z rozpočtu města," uvedl starosta.

Obdobně byla dokončena projektová dokumentace na realizaci cyklotrasy od Terezínské kotliny přes Tyršův most do ulice Vavřinecké, což přímo souvisí s požadavkem na zlepšení cyklodopravy ve městě, jež loni lidé označili za druhý nejvýznamnější. Dokumentace je nyní projednávána s dotčenými orgány státní správy. Kromě toho došlo k aktualizaci tras, průběžně byly osazeny dopravní značky na místa, která nevyžadují stavební úpravy. Loňský požadavek na úplné zrušení heren a automatů ve městě pak vedl k vydání obecně závazné vyhlášky zpřísňujících provoz stávajících heren, zamezení vzniku nových a omezení propagace některých sázkových her. Na dodržování vyhlášky dohlíží městská policie, která provádí každý týden namátkové kontroly.

d2vpÚčastníci diskuse také měli možnost rozhodnout, kdo tentokráte získá od města příspěvek ve výši 10 tisíc korun. Nejvíce hlasů získal Hospic sv. Štěpána.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu