Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kamiony mají vjezd do centra Litoměřic až na výjimky zakázán

dopravni znaceni mpNákladní auta mají vjezd do centra Litoměřic zakázán. Včera bylo na několika místech instalováno nové dopravní značení zakazující vjezd automobilům nad 12 tun. Ze směru od České Lípy v režimu „mimo dopravní obsluhy“ zákaz neplatí například pro vozidla zásobování, zdravotního a údržbářského charakteru a aut, jejichž řidiči či provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost. Od Lovosic přes most gen. Chábery pak platí režim zákazu pro vozidla „TRANZIT“, která existuje a vešla v platnost až od 1. ledna letošního roku. Brání ve vjezdu těm, kteří do města nemíří s nákladem, kvůli údržbě, opravě nebo pokud tam řidič nemá trvalé bydliště či provozovnu.

V praxi to znamená, že řidiči nákladních vozidel nad 12 tun jedoucí např. od České Lípy v rámci dálkové přepravy musejí na kruhovém objezdu Na Kocandě odbočit vlevo po silnici I. třídy I/15 a vyjet kolem vlakového nádraží ven z města přes Tyršův most. Obdobně je tomu i ze strany opačné, kdy u Lovosic a před mostem generála Chábery umístěné dopravní značení usměrňuje vozidla „TRANZIT“ opět na silnici I. třídy směrem na Terezín a k Tyršově mostu s možností pokračování na Českou Lípu, popř. Křešice.

Litoměřická radnice tímto krokem vychází ve spolupráci se Správou a údržbou silnic a dopravní policí vstříc potřebám města, pro které se kamiony projíždějící frekventovanou ulicí Na Valech staly již opravdu neúnosné.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu