Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Jižní strana Mírového náměstí se v neděli změní na pěší zónu – na jeden týden

mestompLitoměřičtí řidiči se musejí připravit na dočasné změny parkování na Mírovém náměstí, respektive v jeho jižní části - v prostoru od České spořitelny po Michalskou ulici. Vznikne zde totiž od neděle 25. do pátku 30. září provizorní pěší zóna. Což znamená úbytek cca devíti desítek parkovacích míst z celkového počtu 350, která jsou na Mírovém náměstí řidičům k dispozici. Pěší zóna však vznikne jen na zkoušku v posledním zářijovém týdnu, kdy se Litoměřice připojí k Evropskému týdnu mobility. Stejně tak podoba pěší zóny, zahrnující instalaci laviček, mobilní zeleně, výstavu fotografií, vymezení prostoru k setkávání apod., bude mít provizorní charakter. „Pokud by se město rozhodlo realizovat takto zásadní změnu trvale, slovo nejprve dostanou architekti, odborníci na veřejný prostor a litoměřická veřejnost,“ ujistil místostarosta Karel Krejza, který vede pracovní skupinu, jež projednává koncept představený v loňském roce radním Lukasem Wünschem a Filipem Hrbkem.

V této fázi je cílem pouze nastartovat diskusi vedoucí k přijetí systémových kroků, jež sníží počet parkujících i náměstím projíždějících vozidel. Jedním z prvních kroků by mělo být zamezení průjezdu řidičům, kteří si přes Lidickou ulici a náměstí zkracují cestu na Tyršův most s cílem vyhnout se semafory řízené ulici Na Valech. A právě tomuto nešvaru provizorní pěší zóna alespoň dočasně zamezí. „Vjezd na náměstí totiž v daném týdnu sice nebude omezen, ale řidiči jezdící Lidickou ulicí se přes náměstí na Tyršův most nedostanou,“ upozornil radní Wünsch..

Diskuse o trvalých změnách však bude vedena až po vypracování dopravní studie, jejíž součástí se stane sběr dat dopravního chování řidičů. Náklady na její pořízení chce město uhradit prostřednictvím dotace, o kterou již město požádalo.
„V žádném případě však nechceme Mírové náměstí bez aut,“ ubezpečil místostarosta Krejza. Mělo by jich však být výrazně méně poté, co vzniknou další parkovací místa a parkovací dům v blízkosti centra, jehož stavbu radní reálně zvažují. Šetřit na něj lze prostřednictvím transparentního účtu, na který by odcházely finanční prostředky vybrané z parkování.

PROGRAM NA PĚŠÍ ZÓNĚ:

• 25.9. Užít Litoměřice zdravě + (10 – 16 hodin: biojarmark, testování elektrokol, zábava pro děti, skákací hrad, vystoupení Funky dangers, Sváťova dividla, skupiny Nestel postel, Středohoře apod.)
MTB Tour (cyklomaraton pro veřejnost, start v 9 hodin na Mírovém náměstí, trasy 8, 45 a 75 km, registrace nutná)
• 26. 9. Sváťovo dividlo (od 16 hodin)
• 27.9. Světové hry aneb Jak si ve světě hrají děti na ulici (program realizovaný knihovnou KHM od 14 do 17 hod.)
• 28.9. Státní svátek
• 29.9. ShineBean (Cesta ze školy u nás a ve světě – workshop pro děti, anketa pro dospělé, od 14 do 16 hod.)
• 30.9. oslavy partnerských měst Litoměřice – Míšeň – Fulda: 14.30 Juniorband (ZUŠ Litoměřice), 15.00 George Wagner Quartett (Hudební škola Fulda), 15.30 pěvecký sbor Reli-Singers (Gymnázium Franziskaneum Míšeň)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu