Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Již za týden se uskuteční referendum k litoměřické nemocnici

mestolitmpPouhý týden zbývá do historicky prvního litoměřického referenda, ve kterém obyvatelé rozhodnou o budoucnosti nemocnice. Uskuteční se 8. listopadu od 10 do 20 hodin. Lidé by v něm měli dát odpověď ano, či ne na následující otázku: „Chcete, aby orgány města Litoměřice bezodkladně zastavily jakoukoliv formu převodu vlastnictví či provozování nemocnice v Litoměřicích na jakýkoliv subjekt, který není ve výhradním vlastnictví státu, kraje či obce a zachovaly nemovitosti nemocnice i provozní majetek společnosti Nemocnice Litoměřice, a.s., ve výhradním vlastnictví státu, kraje či obce?“

 

Hlasování proběhne v hlasovacích okrscích, které se shodují s těmi volebními. Hlasovat může každý, kdo má právo volit do zastupitelstva obce. K platnosti referenda je třeba účasti alespoň 35 procent oprávněných osob. Referendum je závazné, hlasuje-li pro odpověď ANO či NE nadpoloviční většina lidí, kteří se hlasování zúčastnili, a zároveň je to alespoň 25 procent všech oprávněných osob. „Byl bych velmi rád, kdyby lidé přišli v dostatečném počtu a vyjádřili svůj názor k tak zásadní věci, kterou je budoucnost naší nemocnice,“ uvedl v této souvislosti starosta Ladislav Chlupáč. 

Jak potvrdil, vedení města nadále pokračuje v jednání s Ústeckým krajem o začlenění Nemocnice Litoměřice, a.s., do Krajské zdravotní, která úspěšně provozuje pět dalších nemocnic (Ústí nad Labem, Teplice, Chomutov, Most, Děčín). „Stvrzením této spolupráce by mělo být společné memorandum,“ informoval starosta o výsledku posledního jednání.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu