Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ježíškova vnoučata nadělují i v litoměřické nemocnici

adventLitoměřická nemocnice se v letošním roce zapojila do projektu s názvem Ježíškova vnoučata. A přestože se nápad o zapojení nemocnice do projektu zrodil teprve v polovině listopadu, dostali již po pár dnech první dva naši pacienti své vysněné vánoční dárky. A další průběžně přicházejí.

„Byla jsem velmi překvapena, že přání našich pacientů byla rozebrána během několik minut po zadání do systému,“ neskrývala radost Andrea Fialová, sociální pracovnice, v jejíž hlavě se nápad na zapojení do projektu zrodil a která vánoční přání pacientů, kteří jsou v seniorském věku a jsou v nemocnici hospitalizováni dlouhodobě na oddělení LDN a následné péče, zjišťovala. Jak dále prozradila, zájem o dárek od neznámého dárce zatím projevilo deset pacientů lůžek dlouhodobě nemocných. Přání pacientů jsou přitom velmi různorodá. Objevil se mezi nimi jak telefon pro seniory, tablet, tak i třeba župan, balíček kosmetiky nebo sladkosti. Všem přáním je ale společné to, že jejich splnění Ježíškova vnoučata realizují během několika dní. „Někteří je posílají poštou, jiní je chtějí přijet předat osobně,“ přiblížila realizaci Andrea Fialová.

Ježíškova vnoučata jsou projektem Českého rozhlasu, který propojuje osamocené lidi v domovech a dalších státních i nestátních zařízeních pro seniory s dárci, kteří se rozhodnou jim na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar. Projekt funguje od podzimu 2016. Během loňských Vánoc se skupině dobrovolníků, nadšenců a přátel podařilo splnit zhruba 600 vánočních přání. V letošním roce je jich už v této chvíli téměř devět a půl tisíce.

Text: Naděžda Křečková, Foto: Miroslav Zimmer


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu