Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Jedové pasti mají snížit množství potkanů ve městě

mestompV Litoměřicích probíhá hloubková, celoplošná deratizace. V těchto dnech městem najatá firma pokládá v domech jedové pasti. Zároveň s tím probíhá průzkum výskytu hlodavců. Největším problémem přitom jsou přemnožení potkani.

„Prosím tímto obyvatele města o informace, na kterých místech zaznamenávají vyšší množství hlodavců,“ vyzval vedoucí odboru životního prostředí městského úřadu Pavel Gryndler ke spolupráci. Za nezvykle vysokým výskytem hlavně potkanů stojí podle něj loňská teplá zima, stoupající množství potravin vhazovaných do odpadových nádob, ale i „krmící koutky“. Tak Pavel Gryndler nazývá místa, kam lidé záměrně odkládají jídlo, aby nasytili toulavé psy a kočky, aniž by si uvědomili, že tak krmí i hlodavce. Jedno takové místo například bylo zjištěno v Liškově ulici. Problémy však mají i jinde – v Plešivecké ulici, Raisově, U Kapličky apod.

Deratizace záměrně probíhá v zimních měsících, kdy se hlodavci stahují do tepla. Ukončena má být v únoru. Podle množství odebraného jedu a počtu uhynulých zvířat pak lze určit, jak byla úspěšná. Město na realizaci akce vyčlenilo více než půl milionu korun.

V bytových domech, kde jsou jedové pasti umístěny, byly instalovány informační cedule. Náklady hradí město. V případě provozoven platí pasti podnikatelé.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu