Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Jednala bezpečnostní rada

mestompPrvní letošní jednání bezpečnostní rady (BR) „Obce s rozšířenou působností Litoměřice“ se uskutečnilo na konci února v kanceláři starosty Ladislava Chlupáče, a to za účasti zástupců města, Policie ČR, hasičů a dalších složek integrovaného záchranného systému (IZS). „Hlavní pozornost byla i tentokráte zaměřena na organizaci systému krizového řízení, plnění úkolů krizového, havarijního a obranného plánování a plnění úkolů vyplývajících z příslušných zákonů vztahujících se ke krizovému řízení,“ informoval tajemník BR Miroslav Letafka.

Loňský rok patřil z pohledu mimořádných událostí ke klidnějším. Povodeň tentokráte region neohrozila. Pouze 31. března byl krátkodobě registrován 2. stupeň povodňové aktivity na Lučním potoce v Ploskovicích. Mimořádnou událostí se však v únoru stala havárie civilního vrtulníku u Bohušovic nad Ohří, při níž zemřel pilot, a v březnu srážka nákladních vlaků u Žalhostic s těžkým zraněním strojvůdce. V srpnu pak bylo na našem území vyhlášeno zvýšené nebezpečí vzniku požárů z důvodu mimořádných klimatických podmínek a zákaz čerpání vody z Labe a potoků.

Loni proběhlo v Litoměřicích několik školení a taktických cvičení, přičemž nejvýznamnější byla dvě taktická cvičení složek Integrovaného záchranného systému. První simulovalo teroristický útok na litoměřické vinobraní a druhé požár ve vazební věznici.
Další cvičení a školení proběhnou i v letošním roce. „Na září je v plánu cvičení IZS, a to dopravní nehoda autobusu s velkým počtem zranění v obci Vrutice. Dále pozornost zaměříme na objekty možného napadení, chystáme i nové zpracování plánu opatření při ropné nouzi,“ nastínil další plány Miroslav Letafka.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu