Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Je cena za maturitní ples v litoměřickém domě kultury přemrštěná?

stul mladych 250Výše pronájmu litoměřického domu kultury na maturitní plesy je již delší čas terčem kritiky mládeže. Studenti volají po jejím snížení. Naposledy se tak stalo na diskusi s veřejností, kde se cena nájmu zařadila mezi prvních deset definovaných problémů.

„Myslíme si, že přibližná cena 60 tisíc korun, co pronájem stojí, je opravdu hodně. Rádi bychom věděli, za co tedy vlastně platíme,“ vystoupila s kritikou Marie Hervertová, členka zastupitelstva mládeže. „Za pronájem Kulturního a konferenčního centra Litoměřice pro maturitní plesy požadujeme přibližně 45 tisíc korun včetně DPH,“ upřesnila ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Věra Kmoníčková. Tato částka je přitom výrazně nižší než běžné komerční pronájmy.  Rozhodnutím rady města totiž byly maturitní plesy vyjmuty z komerčních cen pronájmů kulturního domu a poníženy na úroveň přímých provozních nákladů.

Částka, která se mladým lidem přesto zdá být vysoká, však zahrnuje zejména náklady na energie a celou řadu služeb. Z výčtu více než dvaceti položek, které jsou ve smlouvě o pronájmu zahrnuty, předkládáme jen některé. V ceně pronájmu je například personál sálu včetně technické podpory, a to i ve dvou zkušebních hodinách, které jsou zdarma. Cena zahrnuje bezpečnostní službu, šatnu včetně personálu, energie, ale i pomoc s nahlášením OSA, úklid během i po maturitním plesu, odvoz a likvidaci odpadu, praní ubrusů (jen to vyjde po jednom plesu na 4 000 korun), zapůjčení červeného běhounu, sypání balónků i zapůjčení kompresoru na ně, 700 kusů pásek pro vstup, dokonce také osvětlení a s ním spojené služby v prostorách sálu (například při nástupu a podobně).

„Studentům se snažíme nadále vycházet vstříc. Připomínám, že loni jsme pro dům kultury snížili hodinovou sazbu pronájmu o dalších 300 korun na hodinu, a to kvůli změně sazby DPH. Bylo to z důvodu, aby se vyšší DPH na pronájmu pro studenty nijak výrazně neprojevilo, a nájem tak příliš nepodražil,“ dodala Věra Kmoníčková.

Za zmínku stojí fakt, že studenti jen ze vstupného mohou (při ceně 250 Kč / vstupenka a kapacitě sálu 600 osob) vybrat až 150 tisíc korun. Další částky získávají prodejem tomboly. „Pronájem domu kultury reflektující v případě maturantů pouze provozní náklady tak nelze považovat za přemrštěný,“ dodala vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích Andrea Křížová. 

Foto: Diskusní stůl mladých zastupitelů reprezentujících názory žáků a studentů litoměřických škol. (Eva Břeňová)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu