Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Jde o bezpečí chodců na Českolipské ulici

prechodclmpZvýšit bezpečí chodců přecházejících v Litoměřicích Českolipskou ulici a zlepšit dostupnost městské hromadné dopravy. To je cílem chystané stavby nového přechodu pro chodce na frekventované silnici první třídy, nacházející se v majetku Ředitelství silnic a dálnic, a přesunu stávajících autobusových zastávek MHD tak, aby byla zajištěna bezbariérovost a bezpečí cestujících. 

 

Stávající přechod pro chodce je dlouhý, nebezpečný a nemá parametry odpovídající bezpečnosti chodců. Nový má být bezbariérový, nasvětlený a s ostrůvkem uprostřed, čímž dojde k výraznému zkrácení přechodové vzdálenosti. V důsledku celkové změny řešeného místa bude upravena v obou směrech také stávající autobusová zastávka U Stadionu. „První vznikne u parčíku, u odbočky do kasáren Jiřího z Poděbrad, druhá ve směru opačném za křižovatkou s ulicí Jiřího z Poděbrad,“ informoval místostarosta Václav Červín. Přesunem stávající nebezpečně umístěné druhé autobusové zastávky, ve směru do města, dojde před bytovými domy k úbytku několika málo parkovacích míst. „Chystáme však zpevnit plochu u přilehlého fotbalového stadionu tak, aby zde lidé mohli parkovat,“ nabídl alternativu místostarosta.

Součástí stavby tohoto bezpečného přechodu je také vybudování přechodového místa v ulici Na Vinici, která je jediným přístupen do bývalých kasáren. Zde se vzhledem k intenzivnějšímu využití bývalých armádních budov počítá s větší koncentrací lidí.

„Příprava projektu byla velice náročná. Podílely se na ní řadu měsíců zástupci ŘSDI, odboru dopravy krajského i městského úřadu, Dopravního inspektorátu Policie ČR a další instituce, které společně hledaly co nejpřijatelnější řešení,“ dodala vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

„K realizaci však dojde jen v případě, že získáme od Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci ve výši 3,3 milionu korun,“ upozornil místostarosta Červín. Celkové náklady jsou vyčísleny na 4,3 milionu korun.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu