Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Jarní výstavy odstartují sezónu na Zahradě Čech

zahradacechmpTradiční výstava Tržnice Zahrady Čech kombinovaná s výstavou Bydlení na Zahradě Čech odstartují jarní sezónu pro všechny zahrádkáře, chalupáře, pěstitele i kutily. Návštěvníci mohou výstaviště navštívit již ve středu 10. dubna. Otevřeno pak bude po dobu pěti dní do neděle 14. dubna, denně od 9 do 17 hodin.

 

V nabídce příchozí najdou oblíbený zahradnický sortiment. Chybět nebude ani vše potřebné okolo stavby, domu i do domácnosti. Celé výstaviště zaplní 350 prodejců ve všech venkovních sektorech i pavilonech. Nejdůležitější zelený materiál nabídne 32 zahradníků, zahradnický sortiment pak 20 prodejců a 24 řemeslníků. Výstava opět představí novinky mezi vystavovateli i v sortimentu. Návštěvníci budou moci zakoupit mimořádně exotický strom Jaboticaba, japonské srdčité ořešáky, PCNA tomely, moruši černou či keře Hovenia dulcis. Z novinek pak pachové ohradníky, do jezírka kapři KOI, okolo staveb izolace, okna či hromosvody.

Velikou novinkou letošního ročníku je nově zavedená kyvadlová doprava, která bude fungovat mezi výstavištěm a autobusovým a vlakovým nádražím v Litoměřicích. „Pro návštěvníky jsme v letošním roce nově zavedli kyvadlovou dopravu, a to zcela zdarma. Dáváme tímto najevo, že návštěvník je u nás na prvním místě a pro jeho spokojenost se naše služby snažíme neustále vylepšovat a rozšiřovat“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá.

Další novinkou pro návštěvníky je papírový průvodce výstavou, který seznamuje návštěvníky se seznamem vystavovatelů i s jejich umístěním v rámci areálu, mapu výstaviště s vyznačenými důležitými body, a zejména pak řadu soutěží o hodnotné ceny, jako např. o celoroční VIP vstupenku na akce konané společností Zahrada Čech s.r.o. na litoměřickém výstavišti nebo o ovocnou dřevinu. Hlavní cenou soutěže je pak relaxační křeslo od Nábytku Paul. Podrobné informace o soutěžích budou k dispozici ve zmíněném průvodci. Mimo tyto soutěže proběhnou také v rámci kulturního programu na podiu, jak jsou již návštěvníci zvyklí.

Letošní ročník proběhne týden před Velikonocemi, a protože téma se tímto samo nabízí, veškeré expozice budou stylizovány do veselých barev prezentující tento jarní svátek. Motto celého konceptu je „Hody, hody, doprovody“. Příchozí se mohou těšit také na velikonoční workshopy, které se uskuteční v sobotu v odpoledních hodinách před hlavním podiem. Nejmenší návštěvníci si upletou pomlázku, pomalují kraslice či ozdobí perníčky.

Výstavu tradičně doprovodí bohatý a zajímavý program. Na podiu zazpívají známé české zpěvačky Heidi Janků, Markéta Konvičková i Eliška Lüftnerová, dále písničkář, textař a zpěvák Petr Lüftner, revivalový mix známých českých zpěvaček LADY DUO či kapela NO NAME LT. Program doplní také dětský pěvecký sbor Ústecké Bambini, taneční skupina Funky Dangers i mažoretky z DDM Lovosice.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu