Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Jarní výstavy na Zahradě Čech se těšily rekordní návštěvnosti

tzc 2mpVe středu 4. dubna v 9 hodin ráno odstartovaly první jarní výstavy na litoměřickém výstavišti. Spojené prodejní výstavy Tržnice a Bydlení Zahrady Čech se opět těšily vysoké návštěvnosti.

 

V průběhu pěti výstavních dní prošlo branami výstaviště více jak 35 tisíc návštěvníků, na které čekalo na 350 prodejců a vystavovatelů. Nejpoptávanějším sortimentem byly tradičně květiny, ovocné a okrasné stromy, sadba, osivo a cibuloviny. Nechyběly také zahrádkářské potřeby, zahradní nábytek, zahradní mechanizace a hnojiva. Bydlení návštěvníkům nabídlo doplňky do interiéru, nábytek, ale také stavební materiál či tepelnou techniku. Vedle tradičního zboží pro dům a zahradu nechyběl také doplňkový prodej. Návštěvníkům se líbily zejména rukodělné výrobky v historickém tržišti pavilonů A a C.

Výstavy byly obohaceny o kulturní program, který probíhal ve všechny výstavní dny. Na podiu vystoupil Švejk Music, Rosťa Pechoušek se svými Evergreeny, kapely ProBand, Jazz In Flagranti a Edit Piaf revival. Obrovskému ohlasu se těšila kapela Šlapeto.

Nechyběl také doprovodný program k oslavám 100. výročí založení ČSR. Prohlídku historické expozice v pavilonu A uvedl flašinetář spolu s kouzelníkem a žonglistou, saxofonista zpříjemnil posezení u fontány, čas u kávy doprovodil pianista v zahradním baru Zahrady Čech, po celém areálu pak návštěvníky doprovázeli chůdaři v dobovém obleku. K vidění byla také výjimečná putovní výstava Ústeckého kraje, která zachycuje hlavní historické milníky naší republiky kolem roku 1918. Krásnou vzpomínku si návštěvníci mohli navíc odnést na fotografii z fotokoutku, který nabízel množství historických rekvizit.

K významnému výročí byly také laděny veškeré expozice. K vidění byla například prvorepubliková zámecká oranžérie s posezením, květinový skleník, nákladní automobil značky Praga i s květinovým nákladem či historická řemeslná technika z První republiky.

„Letošní start výstavní sezóny hodnotíme velmi pozitivně. Zatímco předešlý rok byl poznamenán negativní mediální kampaní spojenou s ukončením nájemní smlouvy společnosti Zahrada Čech s.r.o., v letošním roce se nám podařilo počtem vystavovatelů i návštěvníků nejen navrátit na čísla předešlých let, ale dokonce je i předčít“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá.

Zatímco jedna z hlavních výstav Zahrady Čech je u konce, již nyní intenzivně probíhají přípravy další výstavy, tentokrát určené pro všechny milovníky motorismu. Tou bude za necelý měsíc Autosalon na Zahradě Čech. Zahrada Čech je již třetím rokem partnerem projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Text a foto: Radka Jakovcová

tzc 5

tzc 2


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu