Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kulturní léto v Litoměřicích

Jaké bylo kulturní léto v Litoměřicích?

Program pro všechny věkové kategorie, kultura všeho druhu – filmy, divadelní představení, letní koncert pod širým nebem, vážná hudba, zábava pro děti, pivo, víno, dobré jídlo! Kultura v Litoměřicích měla v létě zelenou.

HUDBA

Vraťme se pomyslně do letních měsíců. Mezi akce s největší návštěvností řadí Městská kulturní zařízení (MKZ) v Litoměřicích VELKÝ LETNÍ KONCERT, který se v pátek 5. srpna konal na Mírovém náměstí. Slavné světové melodie zazněly pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte, vystoupila Severočeská filharmonie Teplice a Litoměřický festivalový sbor. Jako host vystoupil Felix Slováček mladší.

Co se vážné hudby týče, je potřeba zmínit také tři uplynulé koncerty LITOMĚŘICKÉHO VARHANNÍHO LÉTA, které mají MKZ již za sebou. Velký úspěch přinesl koncert s podtitulem Nejkrásnější Ave Maria. Za varhany zasedla Markéta Hejsková, kterou doplnili operní zpěváci - Josef Moravec a Nikola Šmejkalová. Čtvrtý a poslední koncert je připraven na 21. září.

V Litoměřicích a Lovosicích proběhl na konci srpna desátý ročník LITOMĚŘICKÝCH SVÁTKŮ HUDBY. První dva koncerty se uskutečnily tradičně v kostele Všech svatých, ten třetí se konal v lovosickém Kostele sv. Václava. Na programu bylo všemi očekávané vystoupení celosvětově známého virtuosa Václava Hudečka. Právě na sobotním koncertě MKZ slavnostně převzala tento projekt, který oslavil 10 let a pod hlavičkou MKZ odstartují Litoměřické svátky hudby příští rok 11. ročník.

DIVADLO

Divadlo Karla Hynka Máchy toto léto poprvé zařadilo do programu projekt s názvem LETNÍ DIVADELNÍ SCÉNA. A zadařilo se. Pohádky, divadelní představení a koncert na nádvoří divadla přilákal řadu kultury chtivých návštěvníků.

„První polovina letní scény nebyla úplně taková, jakou jsme si představovali. Řada lidí volí v červenci termín dovolené a červencové akce tedy nebyly tak navštěvované, jak bychom si přáli. Nicméně v srpnu už se ukázalo, že se vyplatí letní scénu dělat a návštěvníkům se líbí,“ řekla Michaela Mokrá, ředitelka MKZ v Litoměřicích. Na programu letní scény se objevila například pohádka divadla Koňmo – Vyprávění starého vlka, koncert skupiny AbbaCz nebo divadelní komedie Starci na chmelu, ve kterém zazářili Milan Peroutka, Miroslav Šimůnek, Braňo Polák, Jaroslava Stránská nebo Václav Upír Krejčí.

PIVNÍ SLAVNOSTI

MZK přistupovala k akci PIVNÍ SLAVNOSTI trochu s obavami. Akce se poprvé přesunula z Mírového náměstí na výstaviště Zahrada Čech. Nabídla ovšem bohatý kulturní program, sedmnáct pivovarů a více než 80 druhů piv. A aby to návštěvníci, kteří byli zvyklí na Pivní slavnosti na náměstí, měli jednodušší, zajistili jim organizátoři zdarma kyvadlovou dopravu z Mírového náměstí na výstaviště. Soutěž o nejlepší pivovar vyhrál již poněkolikáté Pivovar Mlýn.

PRO DĚTI

Ani nejmenší publikum si v létě nepřišlo zkrátka. Kromě pohádek na letní scéně divadla jim MKZ připravila na 4. srpna Letní čtvrtek a na poslední srpnovou sobotu Den pro děti na Zahradě Čech. Family food festival a Výstava mladých králíků, drůbeže, holubů, okrasného ptactva a morčat zpestřily právě oslavu konce prázdnin na výstavišti. Děti se bavily u pohádek, kouzelnického představení, k dispozici bylo malování na obličej nebo jízda na čtyřkolkách. O zábavu se dětem staraly také místní sportovní kluby, které předvedly, co všechno se u nich děti naučí.

KINO

Kino Máj využilo letních měsíců k rekonstrukci kinokavárny. Letní provoz však návštěvníky nijak neomezil. Filmovými tahouny byly během prázdnin starší filmy. Již několik měsíců jsou stále úspěšné filmy TopGun: Maverick, Thor: Láska jako hrom, nebo Mimoni: Padouch přichází. Nečekaný úspěch přinesla česká komedie Střídavka. Všechny tyto úspěšné filmy letošních prázdnin budou moci diváci zhlédnout ještě jednou 17. září v rámci vinobraní, kdy je kino promítne za symbolickou cenu 70 Kč.

Konec měsíce srpna tradičně patřil Litoměřickému filmovému festivalu. 22. ročník nesl téma Rituály a nabídl hned na třech místech v Litoměřicích desítky projekcí a besed pro děti i dospělé. MKZ jako partner akce nabídla nově pro část programu festivalu také prostory Divadla Karla Hynka Máchy.

POZVÁNKA NA PODZIMNÍ AKCE

MKZ zvou na akce druhé poloviny roku. „Naberte síly na podzimní sezonu. Přípravy dvou stěžejních akcí podzimu, tedy ZAHRADY ČECH a VINOBRANÍ, jsou v plném proudu. Čeká nás ale také koncert Pavla Šporcla, Michala Davida nebo Lucie Bílé v Kulturním a konferenčním centru, a pevně věříme, že se s řadou z vás na některé z akcí potkáme,“ řekla Michaela Mokrá, ředitelka MKZ Litoměřice.

Autor: Daniela Kekrtová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu