Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

geosolar

Jak zajistit bezpečnou a čistou energii pro všechny za rozumnou cenu?

Bezpečná a čistá energie a s tím související strategické projekty města Litoměřice budou v úterý 23. listopadu tématem veřejné diskuse vedení města Litoměřice a odborníků na energetiku.

„Přijďte diskutovat na téma nových energetických technologií, jež se budou v našem městě díky evropským zdrojům brzy rozvíjet, a o přínosech, mezi něž patří například snížení cen energií a jejich dlouhodobá stabilita či co největší energetická soběstačnost města,“ zve místostarosta Karel Krejza na diskusi města s veřejností, která se uskuteční za účasti českých i zahraničních odborníků na energetiku 23. listopadu v Hradu Litoměřice od 17.30 hodin.

Jaké možnosti mají Litoměřice v rámci právě startující energetické transformace a co udělat, aby pro naše obyvatele nebyla zátěží a hrozbou, ale naopak příležitostí? Jak se aktivně podílet na rozvoji čistých, a hlavně místně dostupných zdrojů energie, a tím získat kontrolu nad jejich cenou i dodávkou? Jakým způsobem se může každý občan či spolek nebo firma zapojit, i když nemají svou nemovitost či dostatečné prostředky na vlastní investici? I na tyto otázky dostanete odpovědi.

Zástupci města Litoměřice budou dále informovat o aktuálním stavu přípravy fotovoltaické elektrárny na budovách města a rovněž o dalších plánech, jak rozvíjet tzv. komunitní energetiku, a zajistit tak do budoucna stabilní a cenově únosné dodávky čisté energie.

„Veřejnost dostane příležitost zeptat se na vše kolem využití geotermální energie, ale také souvisejících technologií, jako je třeba výroba vodíku ze solárních panelů, využití palivových článků pro výrobu elektřiny, ukládání tepla do podpovrchových vrtných úložišť či na řadu dalších možností, jak vyrábět a efektivně skladovat obnovitelnou energii,“ dodal litoměřický zastupitel Tomáš Sarnovský. 

Součástí bude i představení strategického projektu SYNERGYS, který rozvíjí dlouholetý geotermální projekt Litoměřic. Projekt byl zařazen mezi strategické projekty Ústeckého kraje. „Reálně má možnost získat až 1,25 mld. na realizaci hlubinných a mělkých zdrojů energie, jež vzniknou právě v prostorách bývalých kasáren Jiřího z Poděbrad v návaznosti na činnost výzkumného centra RINGEN,“ upozornil koordinátor projektu Antonín Tym. V rámci jeho přípravy se do Litoměřic ve dnech 22.-25. listopadu sjedou špičkoví čeští experti, jejichž řady, pokud to epidemická situace dovolí, rozšíří kolegové z výzkumných center a univerzit z Německa, Nizozemí, Francie, Švýcarska, Rakouska a Švédska.

  • Podrobné informace k projektu GEOSOLAR, který zastřešuje chystané aktivity města v oblasti udržitelné energetiky, naleznete na: https://www.litomerice.cz/geosolar
  • Informace k projektu SYNERGYS (systémy pro energetickou synergii), zastřešujícího připravované aktivity v oblasti udržitelné energetiky v Litoměřicích, naleznete na rin-gen.cz

 litomerice_plakat_verejne_slyseni_verze_a1_v03_na_sirku


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu