Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Jak vidí mládež budoucnost Litoměřic?

diskumpZrekonstruované letní kino do roku 2020, sportovní hala a aquapark v roce 2025 nebo metro v roce 2040. Tak vidí budoucnost Litoměřic zhruba šest desítek žáků a studentů sedmi základních a čtyř středních litoměřických škol, kteří se v pátek zúčastnili v aule Základní školy Boženy Němcové diskusního fóra mladých.

Zpestřením a novinkou letošní akce byl workshop „VIZE Litoměřice 2050", který představila Hana Škopková z Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy v Praze. Cílem byla tvorba vize města a různé scénáře jeho vývoje až do roku 2050. Vlastní náměty o budoucnosti města mladí umísťovali na časovou osu. S nápady seznámili i spolužáky.

Druhou částí setkání bylo samotné fórum a navrhování mezi mládeží nejvíce diskutovaných problémů. „Letos však byli účastníci limitováni finanční hranicí. Měli vytipovat pouze problémy, jejichž řešení by nepřekročilo částku 200 tisíc korun," upozornila Rita Vlčková, koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice, jež bylo společně se Střediskem ekologické výchovy Sever pořadatelem akce.

Mladí lidé diskutovali se zástupci vedení města i odborů městského úřadu, a to v několika týmech zaměřených na životní prostředí, bezpečnost, kulturu a sport, volný čas a sociální oblast. Nejvíce hlasy podpořili zřízení wi-fi v Jiráskových sadech, instalaci pítek na vodu na Střeleckém ostrově a vznik orientační stezky vedoucí po památkách. Ověřeny budou veřejnou anketou.

O aktuálních problémech Litoměřic i jejich budoucnosti budou po dětech diskutovat i dospělí. Diskusní fórum Desatero problémů Litoměřic se uskuteční v pondělí 13. dubna od 16 hodin v domě kultury.

Akce je součástí projektu města Litoměřice "READY 21", který je podpořen z Programu švýcarsko – české spolupráce Ministerstva životního prostředí ČR.

 

K časové ose žáci a studenti připínali své nápady týkající se budoucnosti města. 

osavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejen vedení litoměřické radnice, ale i vedoucí odborů (na snímku Venuše Brunclíková a Pavel Gryndler) diskutovali s mladými lidmi o probléměch i budoucnosti města Litoměřice. 

disku3vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S dětmi přišel diskutovat i zástupce městské policie - strážník Dominik Hanko. 

disku1vp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu