Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Jak si najít práci? Zkuste Transfer

mestompTransfer je projekt, jenž má pomoci mladým lidem do 29 let z Ústeckého kraje, kteří z různých důvodů sami práci najdou jen těžko. V cestě za uplatněním jim stojí nedokončené vzdělání, žijí v sociálně vyloučených lokalitách, nemají pracovní návyky ani dostatečnou motivaci svůj přístup k práci změnit, potýkají se s celou řadou závislostí, případně jim start do pracovního života komplikuje kombinace všech těchto hendikepů. Více než sedm set mladých lidí, kteří nemají práci a nejsou ve vzdělávacím procesu, tedy nechodí do žádné školy, nyní najde pomoc zkušených terénních pracovníků, lektorů, profesních koučů a zaměstnavatelů, kteří se jejich problémů nebojí a chtějí jim dát šanci. Stačí chtít a pomoc přijmout.

Pomoc hledejte v krajských poradenských pracovištích zvaných Transfer help desk

V celém Ústeckém kraji kromě Děčínska, kde probíhá obdobný projekt Cesta, funguje šestnáct poradenských míst Transfer help desk. Mladým lidem jsou tu připraveni poradit a pomoci nejen najít práci. „Seznámíme je se vším, co jim projekt Transfer nabízí. Zaměřujeme se výhradně na jejich budoucnost, na to, co mladí lidé od života chtějí a očekávají. Nikdo se nemusí obávat, že by se osobní poradce chtěl probírat minulostí a případnými chybami, které zájemce o vstup do Transferu kdy udělal. Jsme schopni pomoci i při řešení složitých životních situací, jako je boj se závislostí, dluhy, s komunikací s úřady. Osobní poradce je vlastně takový strážný anděl každého mladého člověka, který do Transferu vstoupí. Provází ho celým projektem a je připraven vždy podat pomocnou ruku,“ vysvětluje osobní poradkyně Transfer help desk Milada Švýcarová. Osobní poradce také pomůže s výběrem nejvhodnější aktivity v rámci projektu, ať už je to motivace k práci, rekvalifikace, praxe či podporované pracovní místo. Na poradenské místo se ale mohou obrátit také zaměstnavatelé, kteří mají zájem mladé lidi v rámci projektu Transfer zaměstnat. V takovém případě získají roční podporu 20800 Kč na měsíc. Podporovaných pracovních míst v celém kraji vznikne 180.

Mladé lidi čeká poradenství, pomoc zkušených zaměstnanců i praxe

Pro mladé lidi je v Transferu připraven poradenský program „Nová perspektiva“. Ten je určen zejména těm, kteří nepracují, nestudují a potýkají se se sociálním vyloučením. „Zejména tato cílová skupina potřebuje nový impuls v rámci svého stávajícího života. Ukázat novou perspektivu, obnovit či ukázat základní pracovní návyky, posílit sebevědomí, odpovědnost, prolomit negativní vzorce přenášené v rámci rodiny, ukázat cestu ze stávající zdánlivě bezvýchodné situace,“ popisuje program manažer projektu Aleš Janeček. Čerstvým absolventům, kteří po ukončení školy chtějí začít s podnikáním, je určen další program v rámci Transferu, a to „Ze školy do podnikání.“ Poradenský program umožní těmto mladým lidem získat informace spojené s problematikou živnostenského podnikání, vedení daňové evidence a účetní agendy, personálních činností, písemností podnikatele, marketingové činnosti a dalších informací, bez kterých se začínající podnikatel neobejde. Transfer ale pomůže také mladým lidem, které při hledání práce brzdí jejich vlastní obavy a nízké sebevědomí. Pro ně je připraven „Program individuálního koučinku“, při kterém se zbaví všech svých strachů. Součástí projektu jsou i odborné rekvalifikace pro mladé lidi s nevyhovujícím nebo chybějícím vzděláním. Mladí lidé, kteří ještě nikdy nepracovali, mají často také velmi nereálné představy o tom, co firmy nabízí a co mohou sami požadovat. Mají zkreslenou představu o možných výdělcích, pracovní době i pracovních povinnostech. Proto je do projektu Transfer zařazen také program „Motivace do práce“. „Zaměstnavatelé v rámci tohoto programu klientům z pozice toho, kdo dává práci, představí požadavky současného trhu práce. Zajímavým motivačním prvkem pro klienty Transferu budou diskuze s mladými lidi, kteří se už ve firmách uplatnili. Mohou svým vrstevníkům ukázat, že to jde a úspěch v práci je možný i v mladém věku. Konkrétně se pak klienti Transferu seznámí s provozem ve firmách během exkurzí,“ vylíčil aktivitu Aleš Janeček. Reálné pracovní zkušenosti a pracovní návyky pomůže mladým lidem získat program „Team“. Jde jednak o cvičné dílny ve spolupráci se školami zřizovanými Ústeckým krajem, a to jak v technických tak i administrativních oborech. Pro získání praxe a pracovních návyků je pak velmi významná aktivita generační spolupráce. „Jedná se o sdílení jednoho pracovního místa zaměstnancem v předdůchodovém věku a mladým zaměstnancem. Od staršího kolegy získá mladý člověk tolik ceněné zkušenosti,“ doplnil Aleš Janeček.

Jak se do projektu Transfer zapojit?

Hledejte poradenské místo Transfer help dek v okolí svého bydliště.
THD Bílina, Teplická 555, 418 01
THD Chomutov, Nerudova 655/1, 430 01
THD Ústí nad Labem, Prokopa Diviše 1605/5, 400 01 (3. patro)
THD Most-Chanov, Zlatnická 184/5, 434 01
THD Podbořany, Mírová 615, budova MÚ Podbořany, 441 17
THD Roudnice nad Labem, Střední odborná škola a střední odborné učiliště, Neklanova 1806, 413 01
THD Lovosice, SOŠ technická a zahradnická, Osvoboditelů 2
THD Litvínov-Janov, Hamerská 263/2, 435 42
THD Litoměřice, Velká Krajská 52/2, Litoměřice - město
THD Kadaň, Jungmannova 621
THD Litvínov, Smetanova 483
THD Meziboří, SŠ Educhem Okružní 128, 435 13
THD Teplice, Wolkerova 1484/15, 415 01
THD Most, Petra Jilemnického 1929, 434 01
THD Žatec, Dvořákova 11, 438 01
THD Louny, Pod Nemocnicí 2503, 440 01


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu