Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Radnice v Litoměřicích

Inspekce ukončila šetření v mateřských školách

Šetření uskutečněné v uplynulých týdnech Českou školní inspekcí (ČŠI) v Mateřské škole Litoměřice je u konce. Zaměřovalo se nejen na způsob komunikace a práce vedení této příspěvkové organizace města, předškolní vzdělávání, ale také na bezpečnost provozu jednotlivých mateřských škol, personální politiku, účetnictví, kvalitu stravy a řadu dalších aspektů důležitých k fungování mateřských škol.

„Vedení města v tuto chvíli čeká na inspekční zprávu a protokol od České školní inspekce, kterou následně vyhodnotí,“ uvedl místostarosta Jiří Adámek.

Nicméně první opatření, jež je výsledkem kontroly ČŠI, je rozhodnutí o ukončení využívání základny na Mentaurově třídou s lesními prvky při MŠ Sedmikráska, do doby odstranění rizik.

„Vychází ze zjištění, že mentaurovská základna a její přilehlé prostory nejsou pro děti bezpečné a hrozí tam velké riziko úrazu. V přilehlých prostorech se objevují nebezpečné předměty a místa, která ohrožují bezpečnost a život dětí. Vše bude řešeno s pronajímatelem základny,“ vysvětlila ředitelka MŠ Litoměřice Monika Mejtová důvody svého rozhodnutí. Do doby, než budou rizika v areálu základny vyřešená, budou děti ze třídy s lesními prvky trávit čas poznávacími procházkami v Litoměřicích a v okolní přírodě.

„Velmi nás mrzí, že jsme s ohledem na bezpečí dětí museli k tomuto kroku přistoupit. Naší snahou je, aby k nápravě došlo co nejdříve a děti se na Mentaurov mohly zase vrátit,“ doplnil Jiří Adámek.

Šetření ČŠI vyvolala výzva ke změně systému řízení Mateřské školy Litoměřice a odvolání ředitelky, kterou podepsalo 673 lidí. Její iniciátoři ji následně předali vedení města, které požádalo Českou školní inspekci o podrobnou kontrolu organizace.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu