Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Bohemia Energy

Informace pro zákazníky Bohemia Energy

Bohemia Energy, dodavatel elektřiny a plynu, ukončuje svou činnost. Vzhledem k tomu, jak nepřehledná a matoucí může tato situace zejména pro běžného uživatele být, rozeslal Svaz měst a obcí České republiky starostům několik důležitých informací. Ty vám nyní předáváme.

Jelikož Bohemia Energy ukončuje svou činnost, přechází povinnost dodávat plyn či elektřinu dosavadním zákazníkům na tzv. dodavatele poslední instance, který tak musí činit za ceny určené Energetickým regulačním úřadem (ERÚ). Dodavatelem poslední instance je některá z velkých společností, která funguje jako jistá záchranná síť pro spotřebitele, jejichž dodavatel ukončil dodávky elektřiny, popřípadě plynu. Zajišťuje dodávky energií pouze po nejnutnější dobu (maximálně šest měsíců), během níž má zákazník možnost vybrat si nového dodavatele. „Pozor, záchranná síť v podobě dodavatele poslední instance se nevztahuje na zákazníky, jejichž spotřeba plynu za posledních 12 měsíců přesáhla 630 MWh. Ti si musejí nového dodavatele zajistit bezodkladně sami,“ upozornila Radka Vladyková, výkonná ředitelka Kanceláře Svazu měst a obcí České republiky.

Bližší informace o tom, která společnost je pro naši oblast dodavatelem poslední instance, naleznete na stránkách ERÚ: https://www.eru.cz/cs/-/dodavatel-energii-zkrachoval-jste-chraneni-dodavatelem-posledni-instance.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyzývá společně s ERÚ zákazníky skupiny Bohemia Energy, aby již společnostem, které skupinu Bohemia Energy tvoří (Bohemia Energy entity s.r.o., Comfort Energy s.r.o., Energie ČS, a.s., Europe Easy Energy a.s. a X Energie, s.r.o.) nadále neplatili zálohové platby a zrušili si případné trvalé příkazy. Celou tiskovou zprávu MPO a ERÚ si můžete přečíst zde: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/vyzva-eru-a-mpo--263986/.

Další informace:

https://www.smocr.cz/cs/novinky/a/zakazniky-skupiny-bohemia-energy-entity-prebiraji-dodavatele-posledni-instance.

https://www.cez.cz/cs/dpi

https://www.eon.cz/radce/zelena-energie/ceny-energie/dodavatel-posledni-instance/

https://www.innogy.cz/

https://www.pre.cz/cs/domacnosti/.

Pro velké odběratele, kteří mají obavu, že nebudou moci využít institutu dodavatele poslední instance zřídila Hospodářská komora ČR kontaktní, podpůrnou a informační adresu podpora@komora.cz.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu