Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Informace k uzavření Tyršova mostu!

tyrsuv mostmpTyršův most v Litoměřicích bude od 1. dubna do konce roku uzavřen. Dlouho plánovaná rekonstrukce mostu, který je soumostím, je přitom nezbytná. Technický stav mostků na želetické straně a mostu přes železniční trať totiž odborníci již před několika lety označili za havarijní. Opravy, které byly provedeny před zhruba deseti lety, se totiž týkaly pouze středové části hlavního mostu. V okamžiku, kdy dojde k uzavření, bude nový most generála Chábery jedinou cestou, jak se dostat do města.

Rekonstrukce okružní křižovatky na Vojtěšském náměstí skončila. Poslední březnový víkend došlo k finální pokládce asfaltového povrchu. Na konci března byly instalovány semafory v ulici Na Valech. Jde přitom o dvě dopravní opatření, která mají za cíl zlepšit v rámci možností plynulost a bezpečnost dopravy u Severky a v ulici Na Valech, kde je očekáván výrazný nárůst dopravy.

V této souvislosti došlo od 1. dubna k operativním změnám v městské hromadné dopravě, jejíž linka D je dočasně odkloněna z původní trasy tak, aby se pokud možno ulicím Mrázova a Komenského vyhnula. Linka B přechodně neobsluhuje zastávku Interspar.
V souvislosti s uzavřením Tyršova mostu linka D neobsluhuje ani zastávku Michalovická. Místo ní dočasně vznikla nová zastávka u hřbitova a v souvislosti se změnami i zastávka u nových mrazíren před areálem společnosti Bohemia Venture. „Děkuji vedení společnosti, že umožnilo vozidlům MHD průjezd, resp. otočení na svých plochách parkoviště tak, aby se mohla vozidla při zpáteční cestě vyhnout výjezdu z ul. Michalovická do ul. Mrázova, kde je velmi složitý a nesnadný výjezd na hlavní komunikaci," poděkoval za vstřícnost vedoucí odboru dopravy Jan Jakub.

Řidiči autobusů MHD na lince D využívají dočasně zavedeného obousměrného provozu v ulici Družstevní. Následně pokračují po trase vedoucí ulicemi Štursova a Masarykova zpět do své původní trasy, aby mohli obsloužit stěžejní zastávku u pošty v ulici Na Valech. Po dobu uzavírky mostu nebudou zajíždět spoje linky B k areálu obchodního centra v Želeticích. „Spojení do této zóny po objízdné trase při tak značném nárůstu dopravy by nebylo možné stávajícími počty vozidel MHD a v rámci platné smlouvy s dopravcem zajistit. Objednání vozů a řidičů navíc by bylo drahé," vysvětlil Jan Jakub.

Spojení centra města se Želeticemi však zůstalo zachováno, ačkoliv se časy dojezdů výrazně prodloužily. Uvedena byla 1. dubna do provozu mimořádná linka s pracovním označením „X637", jejíž pět autobusů jezdí v krátkých pravidelných intervalech přes most generála Chábery na trase Bohušovice - Terezín – Interspar – Mlékojedy – ul. Žernosecká – Mrázova – Na Valech – autobusové nádraží a zpět. Spojení objednal a provoz hradí Ústecký kraj. Jako provizorní řešení je využívána i zastávka v ul. Mlékojedská v blízkosti Tyršova mostu. Zde mohou cestující v případě zájmu použít vybudovanou provizorní lávku, po níž mohou přejít jak pěší, tak cyklisté tlačící kolo, ale i handicapovaní na vozíku či maminky s kočárky. Je totiž bezbariérová.

„Uvedená opatření jsou jen reakcí na odhad předpokládaných potíží v dopravě. Provoz bude operativně uzpůsobován tak, aby co nejvíce vyhovoval lidem a dané situaci," uvedl závěrem vedoucí odboru dopravy Jan Jakub.

V souvislosti s uzavírkou Tyršova mostu v Litoměřicích probíhá i informační kampaň cílená směrem k cestujícím, která z velké části využívá služeb smluvních autobusových dopravců a je rozdělena do více částí.

K dispozici na různých místech je informační plakát formátu A3, informující o uzavírce s výlukou autobusových linek, který je zveřejněn ve vitrínách v autobusech dotčených smluvních dopravců. K dispozici jsou i informační letáčky se zjednodušeným jízdním řádem a informacemi o výluce. Dále je připravený souhrnný výlukový jízdní řád linky X637, který zahrnuje všechny spoje linek X637, 638 a 683 jedoucích přes řeku po stanovené objízdné trase. Jízdní řád je formátu A3 a měl by být na výlepových plochách vhodným doplňkem pro cestující.

Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč v té souvislosti žádá řidiče, cestující i ostatní veřejnost o maximální ohleduplnost a trpělivost. „Vracíme se do doby, kdy byl v provozu pouze jeden most přes Labe. Potěšující však je, že jde o situaci dočasnou," konstatuje starosta.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu