Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Infocentrum přešlo na zimní provoz

skrinkavp2Turistická sezona v Litoměřicích s posledním zářijovým dnem skončila. Informační centrum na Mírovém náměstí v té souvislosti přešlo na zimní provoz. Od 1. října do 30. dubna má v neděli zavřeno, v sobotu je v provozu pouze dopoledne (9 – 12 hodin). 

Sezonu ukončili provozovatelé Galerie marionet, historických sklepů a Dílny ručního papíru. Naopak turisticky přístupná je nadále věž Kalich, podzemní expozice Důl Richard v proměnách času, hrad s expozicí českého vinařství nebo je možno navštívit Severočeskou galerii výtvarného umění, Muzeum litoměřické diecéze a Oblastní muzeum Litoměřice. O říjnových víkendech mohou zájemci vystoupat na věž katedrály sv. Štěpána nebo si prohlédnout otisky dlaní českých i zahraničních osobností v unikátním Muzeu křišťálový dotek. Poté budou organizovány prohlídky pouze na základě objednávky.

Počet lidí, kteří využili v letošním roce služeb infocentra, oproti loňskému roku stoupl. „Již nyní se blížíme 40tisícové návštěvnosti, což byl počet za celý loňský rok,“ uvedla vedoucí Odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu Městského úřadu v Litoměřicích Eva Břeňová. Zvýšil se zájem turistů o okruh církevních památek, pomalu roste i návštěvnost v republice unikátního Muzea křišťálový dotek. Nejoblíbenější atraktivitou však i nadále zůstává věž Kalich.

Velké pozornosti návštěvníků informačního centra se těšily čokolády s fotografií města, nabídka místního vinařství, nově vydané knihy s regionální tematikou, pozadu nezůstávaly ani sběratelské záležitosti jako turistické známky, vizitky, magnety či pohledy. „V příštím roce bude město Litoměřice slavit 800. výročí. V té souvislosti výrazně rozšíříme nabídku infocentra o propagační předměty spojené s tímto výročím,“ uvedla Eva Břeňová, která bude jednat s podnikateli o vydání mimořádných edic regionálních produktů – například pivních speciálů. Již nyní je v prodeji kalendář pro rok 2018, jehož motivem jsou Litoměřice dříve a nyní.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu