NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

I já chci mít vzpomínky na dětství

Součástí letošního ročníku Zahrady Čech je kromě jiného také putovní výstava o pěstounství, nazvaná „I já chci mít vzpomínky na dětství“. Organizátorem je Ministerstvo práce a sociálních věcí a naleznete ji v průběhu veletrhu v pavilonu C.

Co to znamená být pěstounem? Mohl bych jím být i já? Kam bych se měl obrátit pro informace? Co to je náhradní rodinná péče na přechodnou dobu a jak se liší od té dlouhodobé? A jak se nelehké životní situace dotýkají samotných dětí? Nejen na tyto otázky přináší odpovědi interaktivní putovní výstava.

Součástí výstavy bude i akce k získání nových pěstounů, která proběhne 14. září od 15 hodin a na které organizátoři spolupracují s litoměřickým Centrem pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.

Samotná výstava nabízí jedinečnou možnost jak získat zajímavé informace z oblasti pěstounství a péče o ohrožené děti, například prostřednictvím interaktivních kvízů nebo edukativních videí. Interaktivní kvízy čekají také na dětské návštěvníky výstavy, kteří se mimo jiné dozvědí více o svých právech a mohou si otestovat znalosti ze světa filmů a literatury. Možná je i vás překvapí, že v pěstounské péči vyrostl například i samotný Superman. Navíc děti, které jsou v celém projektu Právo na dětství tím nejdůležitějším, vyjádřily své pocity a zážitky výtvarnými pracemi, které jsou na výstavě k vidění.
Více informací o dětských právech, pěstounství a transformaci systému péče o ohrožené děti a rodiny najdete na www.pravonadetstvi.cz

(TZ připravila Daniela Vrtišková, PR manažer kampaně "Právo na dětství“)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu