Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hymna zněla Litoměřicemi na několika místech

troubenimpV půl deváté večer na Velký pátek rozezněla potemnělé Mírové náměstí státní hymna linoucí se z vyhlídkové věže Kalich v podání litoměřického trumpetisty Pavla Šorka. O patnáct minut později zazněla i před nemocnicí a na závěr před Domovem U trati, který je již řadu dní v karanténě kvůli koronaviru. Město tímto způsobem chtělo poděkovat lidem, kteří v boji s epidemií stojí v první linii.

„Emotivní, milé, krásné. Až mi to vehnalo slzy do očí. Všichni si zaslouží uznání.“ Celou řadu reakcí vyvolala tato událost na Fcb města.

V křesťanském kalendáři je Velký pátek před Velikonocemi připomínkou utrpení a smrti Ježíše Krista. Obyvatelé zemí jako například Itálie, Španělska nebo státu New York zažívají v těchto dnech v souvislosti s epidemií koronaviru utrpení, na které nebyl nikdo připraven.

„Nám se v České republice daří mnohem lépe. Je tomu tak zásluhou mnoha lidí, kterým je třeba alespoň tímto způsobem poděkovat,“ uvedl v této souvislosti starosta Ladislav Chlupáč. Na mysli přitom měl lékaře, zdravotní sestry, pracovníky sociálních služeb, prodavače, popeláře, uklízeče a další lidi stojící v první linii, včetně desítek dobrovolníků ochotných pomoci druhým.

„Prostřednictvím hymny jsme se společně v duchu spojili a ve svém srdci poděkovali každému z nich. Je třeba se vzájemně povzbudit a věřit, že již brzy bude lépe, že společně epidemii zvládneme,“ komentoval tajemník městského úřadu Milan Čigáš událost, které se účastnili i další členové Integrovaného záchranného systému jako hasiči, policisté, strážníci, zdravotníci a další.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu