Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hvězdná porota ocenila pěvecké výkony účastníků Little Star

litmpAž ze Slovenska přijely do Litoměřic pěvecky nadané děti, aby předvedly své kvality v rámci 6. ročníku pěvecké soutěže Little Star. Zaujmout se snažily nejen početné publikum, ale hlavně odbornou porotu, kterou tvořili operní pěvkyně Livia Aghová, modelka a zpěvačka Iva Kubelková a zpěváci Dalibor Janda, Petr Kotvald a Milan Peroutka, jenž jako zpěvák září v těchto dnech v televizní soutěži Tvoje tvář má známý hlas. Hudební klání již pošesté organizovala Městská kulturní zařízení Litoměřice. V březnovém semifinále soutěžilo devět desítek dětí. Do finále, které se konalo v pátek večer v domě kultury a jež skvěle moderoval Lumír Olšovský, postoupilo 24 nejlepších z nich.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. „Máš hlas jako břitvu, zvládla bys zpívat i bez mikrofonu,“ zhodnotila například Iva Kubelková výkon Kristýny Synkové z Roudnice nad Labem, která byla jediným finalistou reprezentujícím Litoměřicko. Nakonec skončila třetí v kategorii A, jejíž vítězkou byla vyhlášena Julie Michelová z Rumburka.

Zatímco nejmladší soutěžící do 13 let zpívali za doprovodu klavíru, starší účastníky doprovázela profesionální kapela. V kategorii B (13 – 15 let) dostala od porotců nejvyšší bodové hodnocení Karmen Sarojanová z Kuřimi a v kategorii C (16 až 18 let) Klára Hromádková, které přijela do Litoměřic fandit rodina až z Brna. „Je zde úžasná atmosféra. Z vítězství jsem nadšená, protože i ostatní holky byly výborné,“ neskrývala nadšení šestnáctiletá Klára. Kromě nabídky sólového vystoupení v rámci hlavního programu vinobraní a nabídky účasti na jedinečném Dni otevřených dveří na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka s možností individuálních konzultací s pedagogy získali vítězové kategorií i čtrnáctidenní pobyt na Talent campu.

„Máme za sebou akci, která se po všech stránkách vydařila. Obzvláště mě těší fakt, že fandit přišlo i litoměřické publikum, což v předchozích ročnících nebývalo,“ uvedla ředitelka MKZ Věra Kmoníčková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu